jamejamonline
استان ها عمومی کد خبر: ۱۲۹۵۳۵۰   ۲۸ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۸:۳۲

برخورد خودرو تانکر حامل سوخت با خودرو سواری منجر به معلق ماندن خودروی تانکر همچنین مصدومیت راننده شد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، عزیز غلامی‌نسب مدیر منطقه ۷ آتش‌نشانی شهرداری تهران شامگاه پنجشنبه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: ساعت ۱۸:۳۱ دقیقه عصر امروز شاهدان حادثه برخورد یک دستگاه خودرو حامل تانکر سوخت با خودرو سواری به آدرس جنوب به شمال بزرگراه آوینی نرسیده به ورودی جاده ورامین با سامانه ۱۲۵ تماس گرفته و درخواست کمک کردند که ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی تهران بلافاصله پس از دریافت اطلاعات از سوی شهروندان، آتش‌نشانان ایستگاه ۹، ۸۶، گروه امداد و نجات ۱۷، خودروهای پشتیبانی شامل جرثقیل‌های سنگین، خودروی فوماتیک و خودروی حامل کف مخصوص آتش‌نشانی را به محل حادثه اعزام کرد.
 
۳ ساعت عملیات برای مهار خودروی حامل ۲۸ هزار لیتر مازوت
وی گفت: یک دستگاه خودروی تانکر ۳۰ هزار لیتری حامل ۲۸ هزار لیتر مازوت با یک دستگاه خودرو برلیانس برخورد کرده بود که در پی این حادثه خودرو تانکر از مسیر اصلی خود منحرف شده و پس از برخورد با گاردریل و جدول‌های حاشیه بزرگراه، محور میانی خودرو دچار آسیب جدی و به بیان دیگر قیچی کرده بود.
فرمانده عملیات این حادثه ادامه داد: با توجه به بروز این حادثه خودرو تانکر معلق شده و راننده خودرو نیز که آقای ۳۷ ساله بود از ناحیه دست دچار مصدومیت جزئی شده و قبل از رسیدن آتش‌نشانان از خودرو خارج شده بود.
غلامی نسب اظهار کرد: نیروهای آتش‌نشانی پس از بازدید و بررسی اولیه و با ایجاد ترافیک مصنوعی در طول مسیر، ابتدا اقدام به چیدمان علائم راهنمایی کرده و پس از ایمن‌سازی اولیه محل حادثه، با استفاده از خودروهای جرثقیل سنگین اقدام به جابجایی تانکر کردند.
وی افزود: گروهی از آتش‌نشانان با استفاده از سر لوله‌های کف مخصوص آتش‌نشانی در محل آماده شده و با توجه به احتمال آتش‌سوزی، آمادگی مقابله با هرگونه آتش‌سوزی احتمالی را در محل حادثه داشتند و گروه دیگر آتش‌نشانان نیز با استفاده از جرثقیل‌های سنگین آتش‌نشانی اقدام به جابجایی تانکر کرده تا هرچه زودتر مسیر عبور و مرور شهروندان را باز کنند.
مدیر منطقه ۷ آتش نشانی تصریح کرد: آتش‌نشانان با رعایت موارد ایمنی و با احتیاط کامل خودرو تانکر را جابجا کرده و با توجه به نشت سوخت شدید از قسمت باک خودرو، با استفاده از ابزار مخصوص اقدام به رفع نشت سوخت کردند.
غلامی نسب در پایان با اشاره به اینکه خوشبختانه حال سرنشینان خودرو سواری مساعد بوده، اعلام کرد: نیروهای آتش‌نشانی با همکاری عوامل شهرداری اقدام به پاکسازی سطح بزرگراه کرده و هر دو خودرو را برای بررسی علت این حادثه تحویل کارشناسان پلیس راهور دادند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: