jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۹۵۱۱۹   ۲۷ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۰:۱۲

مسؤول آموزش اورژانس ۱۱۵ دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه از مسمومیت دو نفر در یک روز با منوکسید کربن در این شهرستان به علت عدم رعایت نکات ایمنی خبر داد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از فارس از تربت حیدریه، مجید رمش اظهار کرد: عدم رعایت نکات ایمنی منجر به مسمومیت با گاز منوکسید کربن مادر و پسر یک خانواده در این شهرستان شد. 
 
مسمومیت دو نفر در یک روز با منوکسید کربن در تربت حیدریه
 مسؤول آموزش اورژانس ۱۱۵ دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با اشاره به افزایش آگاهی‌های لازم در فصل سرما، گفت: طی تماس ساعت ۲:۳۵ بامداد با مرکز ارتباطات و فرماندهی عملیات اورژانس مبنی بر مسمومیت با گاز شهری مادر و پسر یک خانواده، تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی پایگاه چهار شهری به محل حادثه اعزام می‌شوند که بلافاصله اقدامات درمانی لازم انجام و هر دو نفر تحت پایش و مراقبت‌های بالینی به بیمارستان رازی این شهرستان منتقل شدند.
وی با اشاره به اینکه حال مادر نیز  وخیم گزارش شده، ادامه داد: گاز منوکسید کربن بی‌رنگ و بی بو است و بعد از ورود به جریان خون میل ترکیبی بیشتری نسبت به اکسیژن با گلبول های قرمز دارد، همچنین، بدون آنکه فرد متوجه شود، وی دچار مسمومیت می‌شود.
رمش بیان کرد: در همین راستا لازم است قبل از استفاده از وسایل گرمایشی به کارکرد صحیح آن توجه شده و از باز بودن کلاهک‌های دودکش اطمینان حاصل شود. 
 مسؤول آموزش اورژانس ۱۱۵ دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه اظهار کرد: از ابتدای مهرماه تاکنون ۱۴ نفر دچار مسمومیت با گاز شهری شده‌اند که توسط همکاران ما در اورژانس ۱۱۵ دانشگاه به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر