jamejamclick
کلیک عمومی کد خبر: ۱۲۹۴۹۱۰   ۲۶ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۸:۱۴

در سال‌های اخیر اکثر تلویزیون‌ها هوشمند شده‌اند و تعدادی از آن‌ها دارای اندروید تی وی هستند. شما می‌توانید روی تلویزیون هوشمند یا تلویزیون اندرویدی خود به بهترین برنامه‌ها دسترسی داشته باشید و ما در این مطلب ۲۰ برنامه کاربردی اندروید تی وی را معرفی می‌کنیم.

روی اکثر تلویزیون‌های مجهز به اندروید تی وی چندین اپلیکیشن مانند یوتیوب و نتفلیکس به صورت پیش فرض نصب شده‌اند، با این حال می‌توانید برنامه‌های بسیار بیشتری روی دستگاه خود نصب کنید.

۲۰ برنامه کاربردی اندروید تی وی

برای دستیابی به بهترین تجربه کاربری، باید ترکیبی از اپ‌های ویدیویی، موسیقی و سیستمی را روی تلویزیون اندرویدی خود نصب کنید. در این مطلب می‌خواهیم ۲۰ برنامه کاربردی اندروید تی وی را به شما معرفی کنیم، در ادامه همراه دیجیاتو باشید.

MX Player

 

برنامه کاربردی اندروید تی وی
 

 

بدون شک MX Player یکی از بهترین ویدیو پلیرها در سیستم عامل اندروید محسوب می‌شود که می‌توانید از آن روی نمایشگر بزرگ تلویزیون هم استفاده کنید. این اپلیکیشن می‌تواند طیف وسیعی از کدک‌ها را اجرا کند و از فایل‌های زیرنویس هم پشتیبانی می‌کند. رابط کاربری این اپلیکیشن ساده بوده و به راحتی می‌توانید از آن استفاده کنید.

MX Player می‌تواند فایل‌های ذخیره شده روی تلویزیون شما یا فایل‌های منابع خارجی را بدون مشکل اجرا کند. این ویژگی و قابلیت‌های دیگر، MX Player را به یکی از ۲۰ برنامه کاربردی اندروید تی وی تبدیل می‌کند. برای دانلود این پلیر به این لینک مراجعه کنید.

 Sideload Launcher

 

برنامه کاربردی اندروید تی وی
 

 

گوگل پلی استور برای اندروید تی وی نسخه سبکتر و کم‌رمق‌تر ورژن مخصوص گوشی‌های هوشمند است. با توجه به این موضوع برخی اپلیکیشن‌ها با اندروید تی وی سازگار نیستند. با این حال این سیسم عامل می‌تواند تمام برنامه‌های اندرویدی را اجرا کند که همین موضوع باعث محبوبیت Sideload اپ‌ها روی اندروید تی وی شده است.

با این وجود در این میان یک مشکل وجود دارد، شاید این برنامه‌ها در هوم اسکرین تلویزیون یا لیست اپلیکیشن‌ها به نمایش گذاشته نشوند. تنها راه بومی برای دسترسی به این برنامه‌ها، استفاده از منوی تنظیمات است. با این حال می‌توانید به سراغ اپ‌های شخص ثالث هم بروید. Sideload Launcher ساده‌ترین آن‌ها برای استفاده است که با اجرای آن، به این اپ‌ها دسترسی پیدا می‌کنید. برای دانلود این لانچر به این لینک مراجعه کنید.

نتفلیکس

 

نتفلیکس
 

 

این احتمال وجود دارد که نتفلیکس به صورت پیش فرض روی تلویزیون اندرویدی شما نصب نشده باشد. با اشتراک این سرویس استریم می‌توانید به هزاران سریال و فیلم دسترسی پیدا کنید، بنابراین یک برنامه کاربردی اندروید تی وی محسوب می‌شود. برای دانلود نتفلیکس به این لینک بروید.

پلکس

 

برنامه کاربردی اندروید تی وی
 

 

اگر صاحب مجموعه‌ای از فیلم‌ها و سریال‌ها به صورت دیجیتال هستید، پلکس یکی از بهترین برنامه‌ها برای اجرای آن‌هاست. پلکس می‌تواند به صورت خودکار برای فیلم‌ها و سریال‌های شما زیرنویس، متادیتا، امتیاز و موارد دیگر را دانلود کند.

تا زمانی که به دنبال پخش محتوای خود از راه دور نباشید، پلکس برای شما کاملا رایگان خواهد بود. برای دانلود این برنامه از این لینک استفاده کنید.

AirScreen

 

برنامه کاربردی اندروید تی وی
 

 

تلویزیون‌های مجهز به اندروید تی وی به صورت پیش فرض از گوگل کست پشتیبانی می‌کنند. این موضوع به معنای آن است که می‌توانید محتوای موردنظرتان را از طریق گوشی‌های اندرویدی و سایر محصولات گوگل مانند مرورگر کروم و کروم‌ بوک‌ها به صورت مستقیم روی تلویزیون پخش کنید.

با این وجود این سیستم عامل از اپل ایرپلی پشتیبانی نمی‌کند. اگر مالک یکی از محصولات اپل هستید، بهترین برنامه برای دستیابی به کارایی مشابه، AirScreen است. این برنامه امکان نمایش محتوای روی نمایشگر آیفون و آیپد شما روی اندروید تی وی را فراهم می‌کند. این اپلیکیشن همچنین با پروتکل‌های DLNA، میراکست و گوگل کست هم کار می‌کند. برای دانلود AirScreen به این لینک مراجعه کنید.

فایل منیجر X-plore

 

برنامه کاربردی اندروید تی وی
 

 

فایل منیجر یکی از اپ‌های ضروری برای محصولات هوشمند محسوب می‌شود و تلویزیون‌های اندرویدی هم از چنین موضوعی مستثنی نیستند. چندین فایل منیجر خوب برای اندروید تی وی وجود دارد که شامل X-plore ،Total Commander ،TvExplorer و AnExplorer File می‌شود.

اگر Sideload اپ‌ها مدنظر ما باشد، X-plore در جمع ۲۰ برنامه کاربردی اندروید تی وی قرار می‌گیرد. رابط کاربری این اپلیکیشن دارای دو پنجره است، بنابراین می‌توانید به راحت فایل‌های APK را از یک منبع خارجی مانند USB به هارد درایو دستگاه خود منتقل کنید. برای دانلود X-plore File Manager به این لینک بروید.

گوگل درایو

 

برنامه کاربردی اندروید تی وی
 

 

اگر می‌خواهید روی اندروید تی وی به فایل‌های کامپیوتر خود دسترسی داشته باشید، گوگل درایو بهترین گزینه برای این کار است. متاسفانه گوگل درایو در گوگل پلی استور اندروید تی وی وجود ندارد و باید فایل APK آن را نصب کنید. پیش از این اقدام از نصب فایل منیجر X-plore روی تلویزیون خود مطمئن شوید. برای دانلود گوگل درایو به این لینک بروید.

Kodi

 

برنامه کاربردی اندروید تی وی
 

 

اگر محتوای دیجیتال ندارید، Kodi گزینه بهتری نسبت به پلکس است. این اپلیکیشن به شمار بالایی افزونه مجهز شده که امکان دسترسی شما به ویدیوها، تلویزیون زنده، وضعیت آب و هوا، اخبار و ابزارهای مختلف را فراهم می‌کند. از این لینک Kodi را برای تلویزیون خود دانلود کنید.

Wake On LAN

 

برنامه کاربردی اندروید تی وی
 

 

Wake on LAN تنها برنامه اندروید تی وی است که می‌توانید از راه دور کامپیوتر شما را روشن کند. اگر از کامپیوتر خود و به وسیله Kodi یا پلکس در حال استریم محتوا باشید، این ویژگی برای شما حیاتی خواهد بود. اگر کامپیوتری که سرور پلکس یا Kodi را اجرا می‌کند به حالت اسلیپ برود، Wake on Lan آن را بیدار می‌کند تا استریم محتوا دوباره آغاز شود. برای دانلود این اپلیکیشن به این لینک بروید.

Steam Link

 

 

Steam Link یکی دیگر از ۲۰ برنامه کاربردی اندروید تی وی است که در سال ۲۰۱۸ از راه رسید. در حقیقت در این سال شاهد انتشار نسخه مخصوص اندروید تی وی این اپ بودیم. این برنامه استریم بازی‌های استیم روی هر دستگاه اندرویدی را ممکن می‌کند.

شما می‌توانید بدون نگرانی برای تغییر محل کامپیوتر خود یا کابل HDMI، تمام بازی‌های کامپیوتری خود را روی تلویزیون اجرا کنید. برای دانلود Steam Link به این لینک بروید.

اسپاتیفای

 

برنامه کاربردی اندروید تی وی
 

 

کانال‌های کابلی پخش موسیقی به علت وجود تبلیغات فراوان باعث آزار کاربران می‌شوند. شاید در این هنگام به سراغ یوتیوب بروید، اما این سرویس هم تبلیغات دارد و تنها در صورت دسترسی به حساب پریمیوم می‌توانید تجربه تقریبا بی‌نقصی داشته باشید. در این میان می‌توانید به سراغ اسپاتیفای بروید. برای دانلود اسپاتیفای به این لینک مراجعه کنید.

گوگل کروم

 

برنامه کاربردی اندروید تی وی
 

 

کمی عجیب است، اما گوگل کروم به صورت پیش فرض روی تلویزیون‌های اندرویدی نصب نمی‌شود. علاوه بر این با نسخه مخصوص آن برای اندروید تی وی نیز مواجه نیستیم.

در حالی که نسخه مخصوص کروم برای تلویزیون اندرویدی وجود ندارد، نیازی به Sideload هم نخواهید داشت. اگر روی وب به کروم در گوگل پلی استور دسترسی پیدا کنید، تلویزیون شما به عنوان دستگاه سازگار لیست می‌شود. برای دانلود گوگل کروم به این لینک بروید.

Sling

 

برنامه کاربردی اندروید تی وی
 

 

Sling یکی از محبوب‌ترین سرویس‌های غیر کابلی است که پکیج‌های مختلفی در اختیار کاربران قرار می‌دهد. شما با خرید هر پکیج می‌توانید به CNN ،AMC ،ESPN، دیزنی و شبکه‌های دیگر دسترسی پیدا کنید. برای دانلود Sling به این لینک بروید.

هولو

 

برنامه کاربردی اندروید تی وی
 

 

هولو یکی دیگر از سرویس‌های استریم است که توسط آن می‌توانید به تلویزیون زنده و همچنین محتوای مختلف دسترسی پیدا کنید. هولو یکی از بهترین برنامه‌های اندروید تی وی از نظر طراحی است. برای دانلود آن به این لینک بروید.

اپ‌های شبکه‌های مختلف

 

 

 

تقریبا تمام کانال‌های تلویزیون در ایالات متحده آمریکا و اروپا دارای یک اپ برای اندروید تی وی هستند. شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها به سریال‌های جدید و قدیمی دسترسی پیدا کنید یا تلویزیون زنده ببینید.

از میان این شبکه‌ها می‌توان به فاکس، FX، دیزنی، HBO و Showtime اشاره کرد. البته همانطور که می‌توان حدس زد، برخی از آن‌ها به تهیه اشتراک نیاز دارند.

یوتیوب تی وی

 

برنامه کاربردی اندروید تی وی
 

 

یوتیوب تی وی یکی دیگر از سرویس‌های محبوب غیر کابلی است که اگرچه در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شده، اما چندین میلیون مشترک دارد. یوتیوب با چندین شبکه بزرگ جهانی قرارداد دارد، بنابراین کاربران می‌توانند به کانال‌هایی مانند CNN، دیسکاوری، فاکس، ABC و موارد دیگر دسترسی پیدا کنند. برای دانلود این برنامه به این لینک بروید.

TVUsage

 

برنامه کاربردی اندروید تی وی
 

 

کودکان هر روز چندین ساعت مشغول مشاهده تلویزیون هستند و اگر کانال‌های زیادی داشته باشید، این مشکل دوچندان می‌شود. در این میان می‌توانید از چندین اپ برای کنترل این وضعیت استفاده کنید که یکی از بهترین آن‌ها، TVUsage است.

این برنامه کنترل محتوا توسط والدین را ممکن می‌کند و می‌توانید مدت زمان مشاهده تلویزیون را محدود کنید. برای دانلود آن به این لینک بروید.

Send Files To TV

 

برنامه کاربردی اندروید تی وی
 

 

برای انتقال فایل‌های خود از کامپیوتر یا گوشی هوشمند به تلویزیون اندرویدی، به یک اپ پیش فرض دسترسی ندارید اما می‌توانید به سراغ برنامه‌های شخص ثالث بروید. یکی از بهترین آن‌ها، Send Files to TV نام دارد که برای شما امکان اشتراک‌گذاری فیلم‌ها، سریال‌ها و سایر فایل‌ها میان دستگاه‌های مختلف و اندروید تی وی را به وسیله شبکه محلی فراهم می‌کند. آن را از این لینک دانلود کنید.

 

برنامه کاربردی اندروید تی وی
 

 

تنظیمات اسکرین سیور موجود در اندروید تی وی بسیار مبتدی هستند، بنابراین برای دسترسی به تجربه‌ای بهتر، می‌توانید برنامه Photo Gallery and Screensaver را امتحان کنید. شما می‌توانید به عنوان منبع از سرویس‌های مختلفی مانند گوگل فوتوز استفاده کنید. برای دانلود این برنامه به این لینک مراجعه کنید.

Haystack News

 

 

 

اپ‌های زیادی برای شبکه‌های خبری و دسترسی به اخبار زنده وجود دارند که اکثرا پولی هستند. اگر می‌خواهید برای این سرویس‌ها هزینه پرداخت نکنید، می‌توانید به سراغ Haystack News بروید. این اپلیکیشن اخبار را از منابع مختلف و مبتنی بر اولویت‌ها و تاریخچه شما به نمایش می‌گذارد. برای دانلود آخرین برنامه کاربردی اندروید تی وی لیست ما به این لینک مراجعه کنید.

همانطور که در لیست بالا مشاهده می‌کنید، برخی از اپ‌ها دارای نسخه مخصوص اندروید تی وی نیستند، اما می‌توانید فایل APK آن‌ها را با استفاده از فایل منیجر روی تلویزیون خود نصب کنید.

حتی اگر صاحب گوشی اندرویدی هم نباشید، خرید یک تلویزیون با اندروید تی وی اقدام مناسبی محسوب می‌شود. روی آن می‌توانید اپ‌های زیادی از جمله ۲۰ برنامه کاربردی اندروید تی وی فهرست بالا را نصب کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تحول در روابط تهران و مسکو

تحول در روابط تهران و مسکو

در شرایط فعلی، روابط جمهوری اسلامی ایران و روسیه، هم از حیث جنبه‌های تجاری و اقتصادی و هم از نظر ابعاد منطقه‌ای، بین‌المللی و امنیتی حائز اهمیت است.

مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

امروزه مشارکت مردم در صحنه انتخابات از مهمترین و متداول‌ترین نوع مشارکت سیاسی است. مقبولیت سیستم‌های مبتنی بر دموکراسی مدرن، اساسا به مشارکت‌ های مردمی که بیشتر در انتخابات معنا دارد مربوط می‌شود.

امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

سفر پاپ فرانسس به عراق و دیدار او با مرجع‌عالیقدر جهان تشیع، حضرت آیت‌ا... سیستانی مورد توجه بسیاری از تحلیلگران حوزه منطقه غرب آسیا، جهان‌اسلام و جهان مسیحیت قرار گرفته‌است.

گفتگو

بیشتر
یک دست‌ انداز نوروزی

گزارشی از پشت‌صحنه مجموعه نوروزی «دست‌ انداز» همراه گفت‌وگو با کارگردان، تهیه‌کننده و بازیگران آن

یک دست‌ انداز نوروزی

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر