jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۹۴۷۹۴   ۲۵ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۶:۰۵

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی از دستگیری ۲ تن از اعضای باند ۳ نفره سارقان مغازه عکاسی به ارزش ۴ میلیارد ریال خبر داد و گفت: دستگیری عضو سوم باند و مالخر اموال سرقتی در دستور کار قرار دارد.

به گزارش گروه حوادث  جام جم آنلاین از ایران آنلاین ،سرهنگ کارآگاه "علی کنجوریان" در تشریح این  خبر اظهار کرد: ششم مهرماه پرونده ای با موضوع سرقت از یک مغازه عکاسی در کلانتری ۱۵۶ افسریه تشکیل شد و با دستور قضائی پرونده برای رسیدگی تخصصی به پایگاه ششم پلیس آگاهی ارجاع شد.

انهدام باند سارقان ۴ میلیاردی در تهران

وی بیان داشت: از شاکی ابراز داشت، سوم مهرماه منزل خود را ترک و پس از مراجعه متوجه شدم کلید وارد قفل نمی شود و درب مغازه که به منزل نیز راه داشت،  خواستم وارد منزل شوم که متوجه شدم سارق یا سارقان با ورود به مغازه و منزل، مقادیری اموال شامل طلا، نقره، ساعت مچی و لوازم عکاسی در مجموع به ارزش تقریبی ۴ میلیارد ریال سرقت کرده اند.
رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران عنوان کرد: کارآگاهان برای بررسی صحنه جرم و انجام تحقیقات میدانی عازم محل وقوع حادثه شدند و در بررسی های اولیه، مشخص شد سارق کاملا به محیط آشنا بوده و پس از اطمینان از نبود شاکی در محل و در فرصتی مناسب از طریق بالا رفتن از دیوار مغازه،  از طریق نورگیر پشت بام وارد ساختمان شده و مرتکب سرقت شده است.
این مقام انتظامی گفت: کارآگاهان در ادامه پی جویی با تحقیقات محلی به دست آورند، سارق یک نفر جوان بوده که از قسمت پیاده رو حرکت و به داخل نانوایی مجاور عکاسی وارد شده است.
وی در ادامه توضیح داد: کارآگاهان در گام بعدی رد پای یکی از مجرمان سابقه دار به نام جمشید، در این سرقت کشف و با شناسایی مخفیگاهش با هماهنگی های قضائی وی را  درچهارم آذرماه در مخفیگاهش دستگیر کردند.
این مقام پلیسی تصریح کرد: جمشید پس از دستگیری برای انجام تحقیقات به پایگاه ششم منتقل و در تحقیقات اولیه منکر هرگونه بزه انتسابی و سرقت شده ولی با رویت فیلم و دیگر مستندات موجود لاجرم زبان به اعتراف گشود و معترف شد، با همکاری و مساعدت ۲ تن از کارگران نانوایی سرقت از مغازه و منزل شاکی را انجام داده است.
رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی با اشاره به اینکه دومین متهم پرونده نیز در نهم آذرماه شناسایی و دستگیر شد، گفت: مقداری از اموال سرقتی از مخفیگاه سارقان کشف و متهمان اظهار داستند تعدادی از اموال مسروقه را به مالخری فروخته اند.  
وی در پایان افزود: دستگیری متهم سوم پرونده و مالخر اموال مسروقه در دستور کار قرار دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر