jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۲۹۴۷۷۶   ۲۵ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۵:۲۹

پرسپولیس به دنبال اولین قهرمانی در قاره کهن است

یادآوری AFC از تقابل ایرانی-کره‌ای در فینال لیگ قهرمانان آسیا

کنفدراسیون فوتبال آسیا به بهانه دیدار پرسپولیس ایران با اولسان هیوندای کره جنوبی به تاریخ تقابل نمایندگان دو کشور در فینال لیگ قهرمانان آسیا پرداخت.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در آستانه دیدار پرسپولس با اولسان هیوندای کره جنوبی به تقابل اول نمایندگان دو کشور در فینال لیگ قهرمانان آسیا پرداخت.

سایت AFC نوشت: این دومین تقابل تیم های ایران و کره جنوبی در فینال لیگ قهرمانان آسیا است. از اولین تقابل ایرانی ها و کره ها یک دهه می گذرد. در سال 2010 ذوب آهن و سئونگنام ایلهوا در یک دیداری به یادماندنی به مصاف هم رفتند.

ذوب آهن در آن زمان سابقه کمتری نسبت به رقیب کره ای خود داشت. تیم اصفهانی تنها یک دوره حضور در لیگ قهرمانان آسیا را در کارنامه اش می دید.

آنها پس از صدرنشینی در گروه دوم پیروزی نزدیکی مقابل مس کرمان و پوهانگ استیلرز را کسب کردند.

بعد از آن در یک بازی جذاب الهلال عربستان را کنار زدند. در آن زمان دیدار فینال در ورزشگاه ملی توکیو با حضور 27 هزار تماشاگر برگزار شد و به عنوان دومین فینال لیگ قهرمانان آسیا به صورت تک بازی بود.

نیم ساعت از بازی فینال گذشته بود که نماینده کره با گل اوگنووسکی پیش افتاد. سئونگنام بعد از 8 دقیقه فاصله را دوبرابر کرد ولی ذوب آهن ناامید نشد و موفق شد بوسیله خلعتبری فاصله را کم کند اما در نهایت تیک کره ای در دقیقه 83 بازی کیم چئول‌هو گل سوم را به ثمر رساند تا تیر خلاص را بزند و قهرمان آسیا شود.

پس از این بازی نمایندگان کره جنوبی 4 بار در سال‌های 2011، 2012، 2013 و 2016 به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیدند و اولسان در سال 2012 و چونبوک موتورز 2016 قهرمان شدند، اما در مقابل تنها نماینده ایران در این سال ها که به بهترین مرحله رسیده، پرسپولیس در سال 2018 بود.

تیم بزرگ تهرانی شنبه آینده وارد زمین بازی می شوند تا در فینال عملکرد بهتری را نسبت به ذوب آهن داشته باشند و به اولین تیم ایرانی تبدیل شوند که در فرمت جدید لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شوند.

اولسان هم امیدوار است تا دومین تقابل ایرانی-کره ای را دوباره به نفع خود تمام کند و دومین قهرمانی اش را تجربه کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

روز گذشته شهاب الدین عزیزی خادم به عنوان رییس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب شد. حسن روشن پیشکسوت فوتبال در اینباره یادداشتی در اختیار روزنامه جام جم گذاشت.

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر