jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۲۹۴۵۷۵   ۲۴ آذر ۱۳۹۹  |  ۲۰:۳۲

بالگرد رزمی سبک کره جنوبی توسط مقامات این کشور آماده برای رزم اعلام شده است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مشرق، مقامات دفاعی کره جنوبی بالگرد سبک شناسایی رزمی این کشور که در برنامه ای موسوم به LAH توسعه پیدا کرده است را برای ماموریت های رزمی آماده اعلام کرده اند. قرار است این بالگرد در ارتش کره جنوبی جایگزین بالگردهای سبک آمریکایی MD-500 و AH-1 کبری شود. این بالگرد بر اساس برنامه ای که بیش از 5 سال پیش در کره جنوبی کلید خورد توسعه پیدا کرده است و هدف آن توسعه دادن یک بالگرد سبک برای ماموریت های رزمی است. در حوزه تسلیحات این بالگرد می تواند یک توپ 20 میلی متری سه لوله ، راکت های 70 میلی متری هوا به سطح و همچنین موشک هوا به سطح بومی Chungum با برد 8 کیلومتر را حمل کند.
 
توسعه بالگرد سبک جدید برای ارتش کره جنوبی+عکس
توسعه بالگرد سبک جدید برای ارتش کره جنوبی+عکس

این بالگرد کره ای نیروی مورد نیاز خود را از دو موتور توربوشفت مدل Arriel 2L2 که به صورت مشترک بین فرانسه و کره جنوبی ساخته شده و در کره تولید خواهد شد تامین می کند. شریک اصلی کره جنوبی در توسعه این بالگرد نیز کمپانی ایرباس بوده است. کره ای ها در حال حاضر 3 پیش نمونه از این بالگرد را تولید کرده اند که برای پروازهای آزمایشی و اثبات گر فناوری از آن بهره می برند. قرار است تولید و تحویل بالگرد ها از سال های 2022 یا 2023 آغاز شده و ارتش کره جنوبی نیز چیزی در حدود 210 فروند از این بالگردها را تحویل خواهد گرفت.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو