jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۹۴۵۳۸   ۲۴ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۶:۵۶

سخنگوی کرملین با رد اتهامات اخیر درباره نقش مسکو در حمله سایبری به خزانه‌داری آمریکا تأکید کرد که عدم توانایی آمریکا در مقابله با حملات سایبری دلیل خوبی نیست که برای همه‌چیز روسیه را متهم کند.

title

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از فارس، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین امروز (دوشنبه) با رد اتهامات اخیر در خصوص نقش مسکو در حمله سایبری به خزانه‌داری آمریکا از ایالات محتده خواست تا به این اتهامات بی‌اساس علیه روسیه پایان دهد.

بنا بر گزارش خبرگزاری روسی تاس، سخنگوی کرملین در جمع خبرنگاران در خصوص برخی اتهامات رسانه‌های آمریکایی مبنی بر نقش روسیه در حمله سابری یکشنبه شب به وزارت خزانه‌داری آمریکا گفت: «بار دیگر، این اتهامات و اظهارات را رد می‌کنم. اگر ماههای زیادی است که حملاتی صورت می‌گیرد و آمریکا قادر نیست اقدامی در مقابل آن انجام بدهد، دلیلی نمی‌شود که برای هرچیز اتهامات بی‌اساس به روسیه وارد کند. اینگونه اقدامات هیچ ارتباطی به ما ندارد».

خبرگزاری رویترز، شب گذشته گزارش کرد که وزارت خزانه‌داری آمریکا مورد حمله سایبری قرار گرفته و هک شده است و یک گروه هکری پیچیده که مورد حمایت یک دولت خارجی بوده،‌ اقدام به سرقت اطلاعات وزارت خزانه‌داری آمریکا و یک سازمان آمریکایی مسئول درباره تصمیم گیری در خصوص سیاست‌های اینترنت و ارتباطات کرده است.

پس از آن برخی روزنامه‌های آمریکایی همچون واشنگتن‌پست گزارش کردند که هکرهای روسی در پشت حمله سایبری به وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار دارند.

واشنگتن پست به نقل از یک منبع آگاه گزارش داد، پلیس فدرال آمریکا در حال بررسی کمپین یک گروه هکری است که در سرویس اطلاعات خارجی روسیه کار میکند و در میان شرکتهای امنیتی بخش خصوصی به گروه ATP29 یا Cozy bear معروف است.

پیش از پسکوف نیز سفارت روسیه در واشنگتن، اتهامات رسانه‌های آمریکایی در زمینه نقش مسکو در حمله سایبری به خزانه داری آمریکا را رد کرد.

سفارت روسیه در بیانیه ای در فیس‌بوک اعلام کرد که حملات در فضای اطلاعات با اصول سیاست خارجی روسیه مغایرت دارد و رسانه‌های آمریکا بار دیگر اتهاماتی بی‌اساس را درباره حملات هکری روسیه به ارگان‌های دولتی آمریکا مطرح کرده‌اند.

رسانه‌ها گزارش داده‌اند که این حمله سایبری باعث شد تا نشست اضطراری شورای امنیت ملی در کاخ سفید برگزار شود.

سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا نگران هستند هکرهایی که وزارت خزانه‌داری آمریکا را هدف قرار داده‌اند ممکن است از ابزار مشابه برای نفوذ به دیگر سازمان‌های آمریکایی استفاده کرده باشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر