jamejamonline
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۲۹۴۵۲۲   ۲۴ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۵:۵۲

جانشین پلیس امنیت اقتصادی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از کشف انواع کالا و ارز قاچاق به ارزش بیش از ۱۷۸میلیارد ریال و دستگیری ۱۴ متهم طی هفته گذشته در کشور خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین از پایگاه خبری پلیس، سردار سهراب بهرامی افزود: با اقدامات تخصصی و تلاش های شبانه روزی مأموران پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز طی هفته گذشته، انواع کالای قاچاق شامل سوخت، انواع لوازم خانگی، دام سبک، انواع ارز و ... در کشور کشف شد.

وی افزود: کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی طی هفته گذشته ۳۵۰ رأس گوسفند قاچاق به ارزش تقریبی ۹ میلیارد ریال و انواع لوازم خانگی قاچاق به ارزش تقریبی ۴۰ میلیارد ریال را کشف کردند.

جانشین پلیس امنیت اقتصادی ناجا همچنین یادآور شد: مأموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس فرودگاه های کشور طی هفته گذشته حین کنترل مسافران خروجی، انواع ارز شامل دلار، درهم و یورو به ارزش بیش از ۱۲۹ میلیارد ریال را کشف کردند.

بهرامی با اشاره به اینکه کارشناسان مجموع ارزش کالا و ارز مکشوفه را بیش ۱۷۸میلیارد ریال برآورد کردند، خاطرنشان کرد: در این رابطه ۱۴ متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

وی با اشاره به فرمان مقام معظم رهبری در خصوص مبارزه با قاچاق کالا گفت: در حوزه قاچاق کالا و ارز کماکان برخورد قاطعانه با دانه درشت ها و قاچاق سازمان یافته در دستور کار این پلیس قرار دارد.

بهرامی از هموطنان خواست در صورت مشاهده و آگاهی از هرگونه جرایم اقتصادی و قاچاق کالا و ارز موضوع را به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر