jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۲۹۳۹۶۲   ۲۳ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۲:۰۴

یک متخصص زنان، زایمان و نازایی گفت: ملتهب شدن لثه و درد در زمان بیرون آمدن دندان، باعث بی اشتهایی کودک می‌شود.

به گزارش جام جم آنلاین، شبنم سیفی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: دندان درآوردن بین ۴ تا ۷ ماهگی آغاز می‌شود، اما این روند در کودکان شبیه به هم نیست، زیرا این امر به عوامل متعددی وابسته است.

این متخصص زنان، زایمان و نازایی افزود: یکی از عمده‌ترین علائم در این دوران، از دست دادن اشتهاست.

وی ادامه داد: ملتهب شدن لثه و درد در زمان بیرون آمدن دندان، باعث درد و بی اشتهایی کودک می‌شود. این ناراحتی اغلب ۴ روز قبل از دندان درآوردن آغاز می‌شود و به مدت ۳ روز ادامه پیدا می‌کند.

این متخصص زنان، زایمان و نازایی گفت: با از دست دادن اشتها، کودک دچار کمبود آب می‌شود، بنابراین تا حد امکان میزان مصرف آب را به کودک افزایش دهید.

وی ادامه داد: مسکن‌های خوراکی از جمله استامینوفن در کاهش درد موثر است البته میزان دارو باید توسط پزشک مشخص شود.

سیفی با بیان اینکه ماست یا میوه سرد، می‌تواند ناراحتی دندان درآوردن را کاهش دهد، گفت: غذا‌های نرم را که به راحتی جویده می‌شود به کودک بدهید و قبل از این که به او غذا بدهید، پلاستیک مخصوص دندان درآوردن به او بدهید تا با فشردن آن از درد دندان خود بکاهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو