jamejamonline
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۲۹۳۰۴۳   ۱۸ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۸:۱۳

دبیر ستاد تنظیم بازار از تذکر جدی به انجمن صنایع لبنی برای جلوگیری از افزایش قیمت خبر داد و گفت که اگر واردکنندگان کالاهای اساسی، کالای خود را بیش از یک ماه در گمرکات کشور نگهداری کنند، کالا تحویل سازمان اموال تملیکی می شود و به عنوان کالای متروکه با ضوابط مربوطه در شبکه توزیع قرار می‌گیرد.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، عباس قبادی در برنامه جلسه ستاد تنظیم بازار وعده داد که شرایط بسیار خوبی در زمینه تولید مرغ ایجاد شود و گفت: بعد از مدت‌ها که با مشکلات تامین ارز و تحویل نهاده های دامی به واحدهای تولیدی مواجه بودیم، در حال حاضر می‌توان گفت شرایط خوبی در این زمینه وجود دارد و گزارش ارائه شده از سوی معاونان وزارت جهاد کشاورزی هم نشان دهنده ثبات جوجه ریزی و تولید مرغ در کشور است بنابراین در هفته‌های آینده این ثبات در بازار حکم فرما خواهد بود.

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد که روند تامین ارز و خریدهای خارجی با ثبات شود و در طول سال شاهد نوسانات قیمتی نباشیم و با اشاره به ممنوعیت صادرات تخم‌مرغ، گفت که این شرایط می‌تواند به تثبیت قیمت تخم‌مرغ کمک کند.

افزایش قیمت لبنیات تخلف است

قبادی درباره وضعیت بازار محصولات لبنی نیز گفت: مقرر شده انجمن صنایع لبنی دعوت و تذکر جدی به آنها داده شود تا از هرگونه افزایش قیمت به جد جلوگیری شود. گزارشاتی از نقاط مختلف کشور به دست ما رسیده که برخی واحدهای تولیدی به افزایش قیمت مبادرت کردند که تخلف محسوب می‌شود.

۱۰۰ درصد نهاده دام و طیور تحویل واحدهای تولیدی شد

وی با تاکید بر اینکه تولید کنندگان به هیچ عنوان بدون هماهنگی با سازمان حمایت حق افزایش قیمت نخواهد داشت، تصریح کرد: تسهیل ورود نهاده‌ های دامی نیز با اقداماتی که در گمرکات کشور صورت گرفته در حال تحقق است و سامانه بازارگاه هم مشکلات قبلی را ندارد. می‌توان گفت بر اساس گزارش معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی ۱۰۰ درصد نهاده تحویل مرغداری‌ها و واحدهای تولیدی مرغ و تخم مرغ داده می‌شود.

هشدار به واردکنندگان کالاهای اساسی

این مقام مسئول در ادامه به واردکنندگان هم هشدار داد و گفت: اگر واردکنندگان کالاهای اساسی، کالای خود را بیش از یک ماه در گمرکات کشور نگهداری کنند، کالا تحویل سازمان اموال تملیکی می شود و به عنوان کالای متروکه با ضوابط مربوطه در شبکه توزیع قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه روش یاد شده باعث می‌شود واردکنندگان تلاش بیشتر برای خروج کالای خود از گمرک داشته باشند، تصریح کرد: در این زمینه اگر تخلفی احراز شود حتماً از کارت بازرگانی سلب اعتبار می‌شود.

دبیر ستاد تنظیم بازار در ادامه با بیان اینکه قیمت‌های جهانی مواد غذایی و خوراکی در ماه‌های اخیر روند صعودی فوق‌العاده‌ای داشته و طبیعی است که در بازار داخل هم تاثیر بسزایی داشته باشد، اظهار کرد: با اقداماتی که در زمینه موجودی کالاهای اساسی در کشور صورت گرفته می‌توان گفت این روند صعودی حداقل تاثیر را در بازار داخل گذاشته و روند توزیع کالا در کشور شرایط نسبتا خوبی دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر