jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۲۹۲۴۱۸   ۱۶ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۳:۲۷

یکی از مهم ترین ویژگی های این تفنگ، سیستم نصب کننده دوربین است که این امکان را در اختیار پلتفرم مذکور قرار می دهد تا بیش از 10 دوربین رد دات (نقطه قرمز) تجاری مخصوص هدف یابی را روی خود جای بدهد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از گانزمانیتور، FN 509 تاکتیکال عضوی از خانواده FN 509 و از سری سلاح های دستی FN است که توسط شرکت تابعه آمریکایی کارخانه اسلحه سازی بلژیکی فابریک ناسیونال به نام FN آمریکا تولید می شود. هرچند FN 509 نتوانست برنده آزمون های سیستم اسلحه دستی ماژولار ارتش (رقابتی که به وسیله ارتش آمریکا و نیروی هوایی این کشور برگزار می شود و هدف از آن گزینش بهترین سلاح دستی جدید برای خدمت رسمی نظامی است) شود، اما مراحل طراحی، توسعه و تولید این محصول در کمال دقت صورت پذیرفته است و بررسی آن خالی از لطف نیست.
 
FN 509 تاکتیکال؛ محصولی براساس یک پلتفرم سازگار+عکس

این اسلحه دستی مجهز به پتنت ساخت از زیرمجموعه آمریکایی کمپانی FN به شماره 10/352,654 است. یکی از مهم ترین ویژگی های این تفنگ، سیستم نصب کننده دوربین است که این امکان را در اختیار پلتفرم مذکور قرار می دهد تا بیش از 10 دوربین رد دات (نقطه قرمز) تجاری مخصوص هدف یابی را روی خود جای بدهد. از طرفی دیگر کاربران نظامی با انتخاب FN 509 تنها یک سلاح دستی ساده در اختیار ندارند. آنها به سیستمی کامل دسترسی خواهند داشت که داخل یک کیف حرفه ای سازماندهی شده است.
از جمله محتویات کاربردی آن می توان به کتابچه راهنما، کارت گارانتی و قفل اسلحه اشاره کرد. علاوه بر این محصول نام برده مجهز به یک خشاب با ظرفیت 17 فشنگ و دو خشاب با ظرفیت 24 فشنگ خواهد بود.
 
FN 509 تاکتیکال؛ محصولی براساس یک پلتفرم سازگار+عکس

اما چیزی که انتظار نمی رود، بسته ای مملو از اجزای مختلف نصب شونده دوربین و یک دفترچه راهنمای جداگانه برای آنها است. همه این فاکتورها باعث شده است که FN با تفنگ 509 تاکتیکال به عنوان کمپانی پیشگام در زمینه سیستم های نصب دوربین شناخته شود. این سیستم در مقایسه با آنچه که در سلاح های دستی مشابه دیده می شود، با تقریبا همه انواع دوربین های رد دات میکرو سازگار است و از نظر فیزیکی و عملکردی نیز برتری های قابل ملاحظه ای دارد.
ماشه FN 509 مقداری سنگین و همچنین زمخت است اما برای کاربرد جنگی و استفاده توسط مامورین اجرای قانون گزینه ای مناسب خواهد بود. البته سیستم ماشه در مدل های ارتقا یافته از این سلاح دستی، سبکتر و در عین حال روان تر شده است.
 
FN 509 تاکتیکال؛ محصولی براساس یک پلتفرم سازگار+عکس

همانطور که پیش تر نیز اشاره شد، این محصول با دو خشاب 24 و یک خشاب 17 فشنگی کار می کند. بدین ترتیب مجموعا 65 فشنگ بارگذاری شده و برای خدمت رسانی آماده خواهند بود. به غیر از این موارد، همخوانی FN 509 با طیف متنوعی از مهمات هم یکی دیگر از نقاط قوت اساسی آن به شمار می رود. از دیدگاه کنترل پذیری نیز این سلاح نسخه ای بدون چالش اضافی محسوب می شود.
 
FN 509 تاکتیکال؛ محصولی براساس یک پلتفرم سازگار+عکس

مشخصات سلاح دستی FN 509:
– کالیبر: 9×19 میلی متر
– ظرفیت خشاب: یک خشاب با ظرفیت 17 گلوله و دو خشاب با ظرفیت 24 گلوله
– وزن: 790.9 گرم
– طول لوله: 11.43 سانتی متر
– طول کلی: 20 سانتی متر
– حداکثر عرض: 3.4 سانتی متر
– ارتفاع: 14.6 سانتی متر
– تجهیزات جانبی: دوربین رد دات، دوربین دید در شب و صدا خفه کن
– قیمت پیشنهادی کارخانه: 1,049 دلار
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو