jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۹۱۹۰۲ ۱۴ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۳:۱۷

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا:

دوچرخه های عمومی هوشمند را ضدعفونی کنید

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا دوچرخه های عمومی هوشمند را عامل بالقوه انتقال ویروس کرونا دانست و به مردم توصیه کرد حین استفاده از آن دستکش بپوشند.

به گزارش جام جم آنلاین، دکتر مسعود مردانی روز جمعه در گفتگو با ایرنا افزود: دوچرخه های عمومی هوشمند مستقر در ایستگاه‌های مختلف سطح شهر با توجه به آنکه روزانه مورد استفاده افراد مختلف قرار می گیرند، می توانند عامل بسیار مهمی در انتقال ویروس کرونا به دیگران باشد.

وی با بیان اینکه ویروس کرونا بر روی هرگونه سطوح در فضای باز بعد از ۶ تا ۱۲ ساعت از بین می‌رود، تصریح کرد: افرادی که از دوچرخه های عمومی هوشمند مستقر در سطح شهر استفاده می کنند، لازم است برای حفظ سلامتی خود و در امان ماندن از ویروس کرونا همواره اسپری الکل را به همراه داشته و قسمت های قرار گرفتن دست ها را با الکل ضدعفونی کرده و پس از گذشت چند دقیقه از استفاده کنند.

سرویس های بهداشتی عمومی خطرناک هستند

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: سرویس های بهداشتی به خصوص توالت های فرنگی در اماکن عمومی و بوستان ها با توجه به عدم ضدعفونی مناسب و مکرر، می‌توانند عامل خوبی برای انتقال ویروس کرونا به دیگران باشند.

وی تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده صحیح از ماسک های استاندارد، افزود:
باید برای کاهش هر گونه احتمال انتقال کرونا از طریق سرویس های بهداشتی عمومی با مواد ضد عفونی یا وایتکس رقیق شده در آب این گونه مکان‌ها به طور مکرر ضدعفونی و شستشو شوند زیرا با توجه به فضای عموما بسته، مکان خوبی برای انتقال کرونا یا هر گونه بیماری عفونی به شمار می رود.

پزشکان سونوگرافی کاورهای شفاف یکبار مصرف استفاده کنند

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا سونوگرافی می تواند عامل انتقال کرونا باشد نیز گفت: پزشکان پرتلاش سونوگرافی باید برای جلوگیری از انتقال احتمالی ویروس کرونا به دیگران از کاورهای پلاستیکی شفاف یکبار مصرف برای دستگاه‌های پروب خود استفاده کنند.

«پروب» به دستگاهی گفته می‌شود که پزشکان سونوگرافی توسط آن از قسمت های مختلف بدن تصویر برداری می کنند.

وی در خصوص آثار اجرای طرح محدویت های اجتماعی نیز گفت: با توجه به روند موجود، امیدوارم از اول ماه آینده شاهد کاهش شدید آمار مبتلا به ویروس کرونا باشیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ویروس انگلیسی و لزوم حساس بودن ما

ویروس انگلیسی و لزوم حساس بودن ما

وقتی وزیر بهداشت از شناسایی نخستین مورد ابتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در کشورمان خبر داد و گفت که او در یکی از بیمارستان‌های خصوصی بستری است و حال عمومی خوبی دارد، درواقع داشت خبر خوبی به ملت می‌داد، از این باب که هیچ پنهان‌کاری‌ای وجود ندارد و در مورد ویروس جهش‌یافته انگلیسی، عزمی برای مهار وجود دارد.

کرونا، سرما و آلودگی هوا

کرونا، سرما و آلودگی هوا

هوای تهران نزدیک به یک هفته است که در شرایط ناسالم قرار دارد و حجم زیادی از آلاینده‌ها وارد ریه شهروندان می‌شود.

مسؤولیت جهانی در عرصه سلامت

مسؤولیت جهانی در عرصه سلامت

روابط میان کشورها براساس مراوداتی که با هم دارند مبتنی بر اراده آزاد است. به این معنا که طرفین این اراده آزاد را دارند که بخواهند با کشورهای دیگر مراوده و رابطه داشته‌باشند و معامله و تجارت کنند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش