jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۲۹۱۸۷۹ ۱۵ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۵:۰۸

محققان نتایج آزمایشات بالینی ایمونوگلوبولین «اکتاگام» (Octagam) را ارائه دادند، که در درمان بیماران دچار عوارض شدید و حاد ابتلا به کووید ۱۹ موثر بوده است.

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، این مطلب در مطلب منتشره در نشریه !EurekAlert اعلام شده است.

۳۳ بیمار مبتلا به ویروس کووید ۱۹ که از هیپوکسی رنج می‌بردند و به تهویه مکانیکی ریه (ALV) نیاز داشتند، در مطالعات دانشمندان شرکت داشتند.

مشخص شد که ایمونوگلوبولین، که به صورت وریدی به بیماران تزریق می‌شود، به طور قابل توجهی از شدت هیپوکسی کاسته و مدت زمان بستری در بیمارستان و نیاز به تهویه مکانیکی ریه‌ها را کاهش می‌دهد.

هم اکنون یک مطالعه بزرگتر و تحت کنترل با استفاده از دارونما در حال انجام است. هدف اصلی این آزمایش این است که تعیین کند آیا دوز‌های بالای ایمونوگلوبولین قادر به کاهش و یا جلوگیری از بدتر شدن عملکرد تنفسی در بیماران مبتلا به عوارض ناشی از ابتلا به ویروس کرونا هستند یا نه.

علاوه بر این، این آزمایش معلوم خواهد کرد که آیا این دارو با بهبود عملکرد ریه و تعامل مناسب با عوامل متابولیکی، بر سلامت بیماران تا چه حد تأثیر می‌گذارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.