jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۹۰۷۸۰ ۰۹ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۶:۲۷

رئیس بخش عفونی بیمارستان لقمان:

مردم خطر کرونا را جدی نگرفته‌اند

رئیس بخش عفونی بیمارستان لقمان گفت: مردم شدت خطر کرونا را جدی نگرفته‌اند، اگر قرار است مقررات خاصی در جایی اعمال شود باید تمام ارگان‌ها با هم اقدام کنند.

به گزارش جام جم آنلاین، شروین شکوهی، رئیس بخش عفونی بیمارستان لقمان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان درباره اعمال محدودیت ها و وضعیت فعلی کادر درمان در روزهای کرونایی اظهار کرد: مسئولان موظف هستند که ادارات را به صورت رندوم چک کنند که کدام ادارات دولتی، یک سوم کارمندان سر کار می‌روند زیرا خیلی از افراد مراجعه کننده به دلیل تردد با وسایل عمومی به این بیماری منحوس دچار شده اند.

وی افزود: علت بالارفتن آمار این است که مردم شدت خطر کرونا را جدی نگرفته‌اند. اگر قرار است مقررات خاصی در جایی اعمال شود باید تمام ارگان‌ها با هم به صورت موازی و مساوی اقدام کنند.

شکوهی ادامه داد: برخی افراد از تعطیلی‌ها سواستفاده کرده و به مسافرت می‌روند یا به هر طریقی دورهمی و مهمانی‌ بر پا می‌کنند. این بی‌توجهی‌ها علاوه بر اینکه هزینه های زیادی به سیستم درمانی وارد می‌کنند؛ موجب کاهش ظرفیت‌ها هم می شوند.

رئیس بخش عفونی بیمارستان لقمان تصریح کرد: این افراد با رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی موجب خسته شدن کادر درمان می شوند.

شکوهی بیان کرد: مردم نسبت به روز‌های آغازین شیوع بیماری کرونا کمتر نکات بهداشتی را رعایت می‌کنند، زیرا دیگر حساسیتی نسبت به این ویروس منحوس ندارند. وقتی مردم رعایت نمی‌کنند باید یک نیروی قهار برای کنترل این شرایط ورود کند.

او گفت: وظیفه این موضوع بر عهده مسئولان و دولت است، وقتی مردم و دولت نمی‌توانند به خوبی مسائل را رعایت کنند، چه توقعی از کادر درمان وجود دارد. این اقدام زمانی به خوبی اعمال می‌شود که کار به صورت تیمی انجام شود و همکاری خوبی اتفاق بیفتد.

رئیس بخش عفونی بیمارستان لقمان یادآوری کرد: پرستاران و پزشکان بسیار خسته شده‌اند و مشکلات خانوادگی، روانی و اقتصادی زیادی پیدا کرده‌اند، اما دولت کوچکترین کمکی به آن‌ها نکرده است.

وی بیان کرد: معتقدم که به زودی کارد درمان به دلیل خستگی از این شرایط به کار ادامه نمی‌دهند. مهار این بیماری نیازمند یک کار تیمی است. طبق بررسی‌ها درصد بسیار بالایی از افراد، از طریق مسافرت‌ های متعدد و دورهمی‌ها مبتلا شده اند.

شکوهی گفت: مهمترین تاثیری که قرنطینه داشته، بسته شدن رستوران‌ها بوده است، زیرا تمام افراد داخل این مکان ها مجبور بودند بدون ماسک غذا میل کنند. در این بین ممکن است برخی افراد مبتلا بوده، اطلاع نداشته باشند و باعث گرفتار شدن دیگران به این ویروس منحوس شوند. رفتن به مهمانی و مسافرت مشکل اساسی نیست که حتما انجام شود و خیلی راحت می‌شود، از برنامه ها حذف کرد.

رئیس بخش عفونی بیمارستان لقمان بیان کرد: جرائم رانندگی هم تاثیری نخواهد داشت و باید جلوی این موضوع کاملا گرفته شود، زیرا برخی افراد پرداخت جریمه برایشان مشکلی ایجاد نمی‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ویروس انگلیسی و لزوم حساس بودن ما

ویروس انگلیسی و لزوم حساس بودن ما

وقتی وزیر بهداشت از شناسایی نخستین مورد ابتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در کشورمان خبر داد و گفت که او در یکی از بیمارستان‌های خصوصی بستری است و حال عمومی خوبی دارد، درواقع داشت خبر خوبی به ملت می‌داد، از این باب که هیچ پنهان‌کاری‌ای وجود ندارد و در مورد ویروس جهش‌یافته انگلیسی، عزمی برای مهار وجود دارد.

کرونا، سرما و آلودگی هوا

کرونا، سرما و آلودگی هوا

هوای تهران نزدیک به یک هفته است که در شرایط ناسالم قرار دارد و حجم زیادی از آلاینده‌ها وارد ریه شهروندان می‌شود.

مسؤولیت جهانی در عرصه سلامت

مسؤولیت جهانی در عرصه سلامت

روابط میان کشورها براساس مراوداتی که با هم دارند مبتنی بر اراده آزاد است. به این معنا که طرفین این اراده آزاد را دارند که بخواهند با کشورهای دیگر مراوده و رابطه داشته‌باشند و معامله و تجارت کنند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش