jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۹۰۷۳۸   ۰۹ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۴:۴۴

رئیس بازرسی سازمان اورژانس کشور

حمله مارسمی به قیمت جان دختر الیگودرزی تمام شد

ماجرای مرگ دختر ۱۸ ساله الیگودرزی به علت مارگزیدگی طی روزهای گذشته موجب واکنش‌های مختلف در افکار عمومی شد؛ موضوعی که توسط مسئولان سازمان اورژانس کشور مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از ایران آنلاین، خبر فوت یک دختر ۱۸ ساله به علت مارگزیدگی در مناطق صعب العبور شهرستان الیگودرز و ابهامات پیرامون کم کاری احتمالی در امدادرسانی به وی و کمبود امکانات و خدمات پزشکی در مناطق محروم لرستان، منجر به واکنش‌های متعددی در فضای مجازی و در بین افکار عمومی شد.

حمله مارسمی به قیمت جان دختر الیگودرزی تمام شد

به دنبال این موضوع، مسئولان سازمان اورژانس کشور برای بررسی دقیق مسئله و شناسایی مقصران احتمالی در جریان سفر به لرستان در جلساتی موضوع مرگ این دختر ۱۸ ساله را ارزیابی کردند.

حضور مسئولان سازمان اورژانس برای بررسی حادثه مارگزیدگی دختر الیگودرزی

دکتر رضا دهقان پور رئیس بازرسی سازمان اورژانس کشور در حاشیه این جلسات در سخنانی اظهار داشت: به دنبال واقعه تأسف بار فوت یکی از عزیزان شهروند لرستان که طی روزهای گذشته اتفاق افتاد، می‌طلبید که به عنوان یک وظیفه سازمانی و انسانی در محیط حضور پیدا کنیم و موضوع را مورد ارزیابی و بررسی قرار دهیم و شواهد و مستندات را مورد بررسی قرار دهیم.

وی با بیان اینکه این موضوع در جلساتی با حضور رئیس دانشگاه لرستان، مسئولان فوریت‌های پزشکی دانشگاه و دیگر مسئولان ارزیابی شد، تصریح کرد: لرستان به لحاظ اقلیمی در شرایطی قرار گرفته که کوه‌های متعدد و مناطق عشایر نشین بسیاری دارد که متأسفانه گاهی اوقات مشکل زیرساخت‌های مخابراتی و جاده‌های دسترسی که باید طراحی می شده است موجب می‌شود یک مقداری در بحث امدادرسانی و خدمات رسانی، رعایت زمان‌های استاندارد به لحاظ دسترسی فراهم نشود.

عوامل فوریت‌های پزشکی قصور نکرده‌اند

رئیس بازرسی سازمان اورژانس کشور با تاکید بر اینکه در رابطه با این اتفاق هیچکدام از عوامل فوریت‌های پزشکی چه عوامل فوریت‌های پزشکی هوایی و چه زمینی قصور نکرده‌اند و تمام اقدامات صورت گرفته است، افزود: شرایط جوی اجازه فرود بالگرد را نداده است و دسترسی مخابراتی اتفاق نیفتاده است که متأسفانه با اتلاف زمان و به دلیل اینکه راه مناسب نبوده بعد از رسیدن بیمار به بیمارستان، این فرد فوت می‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز در سخنانی با اشاره به اینکه امروز دوستان سازمان اورژانس در لرستان حضور یافتند و به درخواست دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز به استان آمدند، اظهار داشت: ‬با توجه به برخی اظهارات در فضای مجازی و با توجه به بعضی نگرانی‌ها در ارتباط با مرگ این دختر ۱۸ ساله در کوه‌های مربوط به منطقه «مرگ سر»، چندین جلسه ارزیابی و بررسی مسئله تشکیل شد.

شرایط آب و هوایی اجازه پرواز را به بالگرد نداد

محمدرضا نیکبخت با بیان اینکه ابتدا مکالمات بررسی شد که چه ساعتی اولین تماس تلفنی راجع به بیمار گرفته شده است، تصریح کرد: ‬اولین تماس گرفته شده در خصوص این بیمار ساعت ۱۲:۴۰ دقیقه بوده است، بعد از تماس با توجه به صعب العبور بودن منطقه مجموعه فوریت‌های پزشکی متوسل به اعزام بالگرد می‌شوند.

وی افزود: خلبان اعلام می‌کند از لحاظ موانع پروازی امکان پرواز را نداشته است، بعداً که شرایط بهتر می‌شود پرواز انجام می‌شود اما وقتی انجام می‌شود آنها به همراه بیمار از آن منطقه جا به جا شده‌اند و خلبان نیز چند بار منطقه را دور می‌زند اما افراد را نمی بیند.

افراد بارها می خواسته‌اند با فوریت‌های پزشکی تماس بگیرند اما تلفن قطع می شده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به اینکه وقتی بیمار به سر جاده می‌رسد، دو ساعت قبل از آن آمبولانس ۱۱۵ در آن نقطه مستقر و منتظر مصدوم بوده است که وقتی رسیدند بیمار را به بیمارستان منتقل می‌کنند اما متأسفانه کار از کار گذشته بود، گفت: مهم‌ترین چیزی که به انجام اقدامات امدادرسانی کمک می‌کند بحث تقویت سیستم‌های مخابراتی است؛ امروز در بررسی موضوع مرگ این دختر ۱۸ ساله معلوم شد که افراد بارها می خواسته‌اند با فوریت‌های پزشکی تماس بگیرند اما تلفن قطع می شده است و نمی توانسته‌اند تماس بگیرند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها