jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۹۰۷۱۹ ۰۹ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۳:۴۷

مرد آشنا که متهم است دختر معلول را مورد آزار و اذیت شیطانی قرار داده، با حکم دادگاه بازداشت شد.

به گزارش خبرنگار جام‌جم، رسیدگی به این پرونده با شکایت مددکار دختر معلول در دادگاه کیفری استان تهران آغاز شد.

مددکار روناک به قضات گفت: روناک دچار کند‌ذهنی است و خانواده‌اش او را به بهزیستی آورده و در اینجا نگهداری می‌شد. هرازگاهی نیز خانواده‌اش او را به خانه برده و بعد از مدتی باز می‌گرداندند. خرداد امسال هم خانواده‌اش به بهزیستی آمده و او را با خود بردند. چند روز بعد وقتی روناک به بهزیستی برگشت از نظر روحی پرخاشگر شده بود. موضوعی او را آزار می‌داد. چند بار با او ضحبت کردم تا از مشکلش مطلع شوم که حرفی نمی‌زد. سرانجام به من اعتماد کرد و برایم گفت که در خانه پدری او را مورد آزار و اذیت قرار داده‌اند. آنطور که روناک برایم تعریف کرده، خواهرش شاهد این ماجرا بوده است.

پس از این شکایت قضات از روناک تحقیق کردند. دختر نوجوان که نمی‌توانست به‌خوبی صحبت کند ، برای قضات توضیح داد؛ وقتی به خانه پدری رفته یکی از نزدیکانش او را مورد آزار و اذیت قرار داده و اجازه نداده زودتر به بهزیستی برگردد.

در ادامه تحقیقات مشخص شد، روزی که دختر نوجوان مورد آزار و اذیت قرار گرفت، چند مرد در خانه آنها مهمان بودند. دو نفر از مهمانان به دادگاه احضار شده اما منکر آزار و اذیت دختر نوجوان شدند. با توجه به این‌که روناک یکی از آنها را به عنوان آزارگر معرفی کرده بود ، دادگاه حکم بازداشت این مرد را صادر کرد و قرار شد دختر نوجوان برای بررسی وضعیت روحی و روانی و صحت گفته‌هایش به پزشکی قانونی معرفی شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر