jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۹۰۴۵۱ ۱۰ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۶:۲۶

ویروس کرونا موذی تر از چیزی است که تصور می کنیم. این ویروس می تواند تا مدت زمانی طولانی روی سطوح باقی بماند.

به گزارش جام جم آنلاین ، ذراتی که حاوی ویروس کرونا هستند می توانند روی سطوح مختلف به مدت چند روز زنده بمانند.

اکنون نتایج آزمایشات و نمونه سازی های مختلف نشان می دهد که ویروس کرونا بر روی سطوح پلی پروپیلن بیش از 150 ساعت زنده می ماند و یک نمونه سازی دیگر نشان داده است که این ویروس در لیوان نیز تا 80 ساعت به حیات خود ادامه داده است.

عواملی همچون گرمای هوا می توان این میزان طول عمر را افزایش یا کاهش دهد.

آنها قبلاً دریافته بودند که استفاده از ماسک صورت ، اندازه ابرهای ویروس کرونا ویروس عفونی ایجاد شده در اثر سرفه را تا 23 برابر کاهش می دهد.

یک مطالعه جدید هشدار می دهد  کاربران تلفن های هوشمند باید یک تلاش مداوم برای تمیز کردن منظم صفحه نمایش خود داشته باشند تا از کووید 19 محافظت شوند.

دانشمندان می گویند علاوه بر صفحه نمایش تلفن ، لباس و چوب موادی هستند که می توانند پناهگاه مطمئنی برای ویروس باشند و آنها نیز باید کاملاً تمیز شوند. دانشمندان می گویند این مواد پر خطر هستند زیرا قطرات مسری حاوی ویروس کرونا به سرعت از این سطوح تبخیر نمی شوند.

 

شیشه و فولاد ضد زنگ هر دو آب دوست هستند ، به این معنی که آب را به خود جذب می کنند. این امر باعث پخش شدن آب روی سطح و تسریع عملکرد تبخیر می شود.

 

 

 

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ویروس انگلیسی و لزوم حساس بودن ما

ویروس انگلیسی و لزوم حساس بودن ما

وقتی وزیر بهداشت از شناسایی نخستین مورد ابتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در کشورمان خبر داد و گفت که او در یکی از بیمارستان‌های خصوصی بستری است و حال عمومی خوبی دارد، درواقع داشت خبر خوبی به ملت می‌داد، از این باب که هیچ پنهان‌کاری‌ای وجود ندارد و در مورد ویروس جهش‌یافته انگلیسی، عزمی برای مهار وجود دارد.

کرونا، سرما و آلودگی هوا

کرونا، سرما و آلودگی هوا

هوای تهران نزدیک به یک هفته است که در شرایط ناسالم قرار دارد و حجم زیادی از آلاینده‌ها وارد ریه شهروندان می‌شود.

مسؤولیت جهانی در عرصه سلامت

مسؤولیت جهانی در عرصه سلامت

روابط میان کشورها براساس مراوداتی که با هم دارند مبتنی بر اراده آزاد است. به این معنا که طرفین این اراده آزاد را دارند که بخواهند با کشورهای دیگر مراوده و رابطه داشته‌باشند و معامله و تجارت کنند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش