jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۸۹۸۶۳   ۰۶ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۰:۵۵

دهیار روستای دهندر هشتبندی گفت: در پی وقوع یک فقره آتش سوزی ویرانگر در روستای دهندر از توابع هشتبندی چهار منزل کپری در این روستا با خاکستر یکسان شد.

به گزارش گروه حوادث  جام جم آنلاین و به نقل از خبرگزاری مهر، محمد سالاری گفت: عصر چهارشنبه در پی وقوع یک فقره آتش سوزی ویرانگر ۴ منزل کپری متعلق به کشاورزان مهاجر فصلی ساکن در این روستا طعمه حریق شدند.
 
آتش چهار منزل کپری را در هشتبندی خاکستر کرد
وی افزود: به دلیل شدت آتش سوزی متاسفانه این چهار منزل کپری به همراه وسایل داخل آنها نظیر یخچال، تلوزیون، مواد غذایی، وسایل آشپزی، پوشاک، مدارک سجلی و… به کلی از بین رفتن و خاکستر شدن.
سالاری خاطرنشان کرد: علت وقوع این آتش سوزی ویرانگر در دست بررسی است.
دهیار روستای دهندر تصریح کرد: به دلیل اینکه این خانواده‌ها از قشر کارگر و بی بضاعت جامعه می‌باشند به شدت نیازمند حمایت نهادهای حمایتی، امدادی و خیران هستند تا بخشی از آلام و مشکلات آنها کاسته شود.
به گزارش مهر، هر ساله با آغاز فصل کشاورزی در منطقه هشتبندی شهرستان میناب به دلیل ایمنی پایین خانه‌های کپری آتش سوزی ویرانگری در این منازل به وقوع می‌پیوندد و خانواده‌های بسیاری سرمایه و زندگی خود را از دست می‌دهند.
قریب به ۲۰ هزار کارگر مهاجر فصلی از شهرستان‌های رودان، بشاگرد، بخش‌های سندرک و جغین شهرستان‌های میناب و رودان به همراه افراد جویای کار شهرستان‌های جنوبی استان کرمان نظیر قلعه گنج، منوجان، جیرفت، کهنوج و رودبار برای کشت وکار به هشتبندی مهاجرت می‌کنند و ۹ ماه از سال را در منازل کپری ساکن می‌شوند و با اتمام فصل کشاورزی به زادگاه خود باز می‌گردند.


ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر