jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۸۹۲۸۶ ۰۳ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۶:۳۲

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد از هرسه بیمار مسن مبتلا به کووید 19 یک نفر دچار «دلیریوم» (روان‌آشفتگی) می‌شود.

به گزارش جام جم آنلاین از  فارس، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد از هرسه بیمار مسن مبتلا به کووید ۱۹ یک نفر دچار «دلیریوم» (روان‌آشفتگی) می‌شود. 

درمان دلیریوم نیاز به شناسایی و مدیریت دلایل ایجاد آن، مدیریت علائم و کاهش عوارض دارد؛ در بعضی موارد، از روش‌های درمانی موقت یا علامتی برای آرامش فرد یا تسهیل مراقبت های دیگر (به عنوان مثال جلوگیری از بیرون کشیدن لوله تنفس) استفاده می‌شود.

روان‌آشفتگی، یکی از علائم رایج ویروس کرونا در بیماران مسن است که در حدود هر یک از سه فرد بالای ۶۵ سال آلوده دیده می‌شود.

محققان می‌گویندقرارگیری در این وضعیت می‌تواند به ویژه برای افراد مسن مضر باشد و احتمال بیماری شدید و مرگ آنها را افزایش دهد.

این مطالعه در سراسر ایالات متحده ۸۱۷ بیمار مسن را که از نظر ویروس کرونا آزمایش مثبت داشتند  بررسی کرد، ۲۲۶ نفر (۲۸ درصد) از آنها با وضعیت روان‌آشفتگی تشخیص داده شدند.

پزشکان در بیمارستان عمومی ماساچوست با دانشمندان هاروارد برای بررسی دقیق هرگونه ارتباط بین موارد مرگ و میر و روان‌آشفتگی همکاری کردند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

درست از زمانی که دو خواهر یا دو برادر دوقلوی همسان به دنیا می‌آیند از طرف پدر و مادر و دیگر افراد تناسباتی برایشان در نظر گرفته می‌شود؛ لباس‌های شبیه هم، هدیه‌های کاملا مشابه و برخوردهایی یکسان. در واقع به‌طور ناخودآگاه دو فرزند دوقلو با همدیگر بزرگ می‌شوند در صورتی که ممکن است از خیلی جهات تفاوت‌هایی با هم داشته باشند.

ویروس انگلیسی و لزوم حساس بودن ما

ویروس انگلیسی و لزوم حساس بودن ما

وقتی وزیر بهداشت از شناسایی نخستین مورد ابتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در کشورمان خبر داد و گفت که او در یکی از بیمارستان‌های خصوصی بستری است و حال عمومی خوبی دارد، درواقع داشت خبر خوبی به ملت می‌داد، از این باب که هیچ پنهان‌کاری‌ای وجود ندارد و در مورد ویروس جهش‌یافته انگلیسی، عزمی برای مهار وجود دارد.

کرونا، سرما و آلودگی هوا

کرونا، سرما و آلودگی هوا

هوای تهران نزدیک به یک هفته است که در شرایط ناسالم قرار دارد و حجم زیادی از آلاینده‌ها وارد ریه شهروندان می‌شود.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش