jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۸۸۸۴۴ ۰۲ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۸:۰۳

در شبانه روز اخیر بیش از 500 هزار نفر دیگر به آمار قبلی مبتلایان کرونا اضافه شد.

به گزارش جام جم آنلاین ، از سال گذشته که پاندمی کرونا در جهان آغاز شد تا امروز یکشنبه 22 نوامبر برابر با دوم آذر بیش از 58 میلیون و 494 هزار و 728 نفر به ویروس کرونا آلوده شده اند که از این تعداد 40 میلیون و 467 هزار و 900 بهبودی خود را به دست آورده اند. 97 درصد از کل مبتلایان آغاز پاندمی تاکنون خوب شده اند اما یک میلیون و 386 هزار و 570 نفر یعنی 3 درصد از کل مبتلایان فوت کرده اند.

در حال حاضر 16 میلیون و 640 هزار و 258 نفر در سراسر جهان آلوده به ویروس کرونا تشخیص داده شده اند. بر اساس گزارش ها 99 درصد از کل این افراد    وضعیت خوبی دارند اما یک درصد برابر با 102 هزار و 391 نفر در حال و روز وخیمی به سر می برند و در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ها بستری هستند.

آمریکا با 12 میلیون و 450 هزار و 666 مبتلا آلوده ترین کشور جهان از لحاظ ابتلا به کرونا است.

هند و برزیل نیز به ترتیب با 9 میلیون و 95 هزار و 908 نفر و 6 میلیون و 52 هزار و 786 نفر نیز در رده های دوم و سوم آلوده ترین کشورهای جهان قرار دارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تعطیلی سلامت محور

تعطیلی سلامت محور

461نفر دیگر دیروز قربانی کرونا شدند، چند روز است آمار قربانیان کرونا به مرز 460نفر رسیده است، به همین خاطر باید برای نجات شهروندان و کاهش این آمار تصمیم مناسبی گرفت؛ تصمیمی که براساس آن بتوان شرایط را اندکی آرام کرد تا در زمستان پیش رو وضعیت کشور بغرنج‌تر از این روزها نشود و کادر درمان هم که تحت فشار شدید هستند، برای تجدید قوا زمان پیدا کند.

چهار عامل رکوردهای مرگبار

چهار عامل رکوردهای مرگبار

ما باز هم در آمارهای کرونایی صاحب یک رکورد شدیم. دیروز ۱۰ هزار و ۴۶۳مبتلای جدید در کشور شناسایی شد و 458 هموطن دیگر نیز تسلیم مرگ شدند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش