jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۸۸۶۶۳ ۰۱ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۲:۲۵

برخی از محققان بعد از ماه ها تحقیق و بررسی هنوز بر روی استفاده از دهانشویه برای مقابله با کرونا اصرار زیادی دارند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از health، دهانشویه می تواند در لایه بیرونی ویروس کرونا اختلال به وجود بیاورد و یا به آن آسیب بزند. این در مورد سایر ویروس هایی که غشای چربی دارند نیز صادق است. به این ترتیب احتمال انتقال ویروس کاهش می یابد.

اکنون تحقیقات جدید در دانشگاه ولز نشان می دهد که ویروس کرونا در 30 ثانیه با کمک دهانشویه از بین می رود.

این تحقیق ، به نظر امیدوار کننده می رسد اما به هرحال به معنای توقف گسترش کووید 19 نیست. احتمال ابتلا یا انتقال ویروس کاهش پیدا می کند و این فقط یک احتمال است.

به هر حال هر ماه تحقیقات جدیدی در رابطه با دهانشویه انجام می شود و نتایج آن نشان می دهد که استفاده از آن می تواند سودمند باشد.

 

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تعطیلی سلامت محور

تعطیلی سلامت محور

461نفر دیگر دیروز قربانی کرونا شدند، چند روز است آمار قربانیان کرونا به مرز 460نفر رسیده است، به همین خاطر باید برای نجات شهروندان و کاهش این آمار تصمیم مناسبی گرفت؛ تصمیمی که براساس آن بتوان شرایط را اندکی آرام کرد تا در زمستان پیش رو وضعیت کشور بغرنج‌تر از این روزها نشود و کادر درمان هم که تحت فشار شدید هستند، برای تجدید قوا زمان پیدا کند.

چهار عامل رکوردهای مرگبار

چهار عامل رکوردهای مرگبار

ما باز هم در آمارهای کرونایی صاحب یک رکورد شدیم. دیروز ۱۰ هزار و ۴۶۳مبتلای جدید در کشور شناسایی شد و 458 هموطن دیگر نیز تسلیم مرگ شدند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش