jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۸۷۲۹۶ ۲۵ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۶:۳۱

سازمان هواشناسی کشور نسبت به کاهش دما در سه استان و ضرورت مصرف بهینه انرژی همچنین افزایش ارتفاع موج در خلیج فارس و دریای خزر هشدار داد.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: نفوذ توده هوای سرد از صبح چهارشنبه ( ۲۸آبان ماه) تا اواخر وقت جمعه (۳۰ آبان ماه) موجب کاهش دما در استان های خراسان جنوبی، خراسان رضوی و خراسان شمالی می شود.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی افزایش قابل توجه مصرف حامل های انرژی به دنبال کاهش نسبی دما از ۵ تا ۱۰ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود بنابراین نسبت به مصرف بهینه انرژی بویژه در مصارف خانگی، اداری و صنعتی توصیه می شود.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ دیگری آورده است: وزش باد همراه با افزایش ارتفاع موج بین ۱.۵ تا دو متر در دریای خزر از اوایل وقت سه‌شنبه ( ۲۷ آبان ماه) تا پنج‌شنبه (۲۹ آبان ماه) پیش بینی می شود. در این شرایط جوی غرق شدن شناگران و قایق های کوچک، آسیب دیدن شناورهای سبک، پاره شدن تورهای صیادی، اختلال در فعالیت های دریایی در ساحل و فعالیت های فراساحل دور از انتظار نیست بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به ممنوعیت شنا، محدودیت در تردد با شناورهای سبک، نیمه سنگین و تفریحی، انجام فعالیت شیلاتی و اتخاذ تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان در پشتیبانی صنایع دریایی بویژه فراساحل توصیه می کند.

در ادامه این هشدار آمده است: افزایش ارتفاع موج بین یک تا دو متر از شب سه‌شنبه (۲۷ آبان ماه) تا پنج‌شنبه (۲۹ آبان ماه) در خلیج فارس و تنگه هرمز پیش بینی می شود. بر اثر حاکمیت این شرایط جوی اختلال در فعالیت های دریایی، پاره شدن تورهای صیادی، غرق شدن قایق های کوچک و شناورهای سبک قابل پیش بینی است. در این شرایط جوی محدودیت در تردد با شناورهای سبک، نیمه سنگین و تفریحی و فعالیت شیلاتی و اتخاذ تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان در پشتیبانی صنایع دریایی بویژه فراساحل توصیه می شود.

زمانی که سازمان هواشناسی هشدار زرد رنگ صادر می‌کند به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

میان هیکل بود. با صورتی جدی و چشم‌هایی عمیق. صبح‌ها اصرار داشت حتما با اکسیمتر، اکسیژن خون را چک کنم و بعد هم افشانه ضدعفونی کننده را می‌گرفت و چندتا پیس می‌زد و می‌گفت روز خوبی داشته باشید.

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

ماه‌هاست ستاد ملی مقابله با كرونا مشغول آزمون و خطاست. این ستاد از همان هفته‌های اول شیوع بیماری طوری تصمیم گرفت و رفتار كرد كه گویی سرگرم خرید وقت است تا ببیند چه پیش می‌آید و كارها چگونه پیش می‌رود.

پیامبر زلالی

پیامبر زلالی

کلاس‌های دکتر تهرانی نسب را می‌رفتم به شوق این که بعدش فاصله کلاس که طبقه چهارم بود تا طبقه هم‌کف را حرف بزنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر