jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۸۵۵۷۳ ۱۷ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۶:۰۸

رئیس اداره محیط زیست فیروزکوه

برخورد سارگپه پابلند با قطار در فیروزکوه

یک پرنده شکاری پس از برخورد با قطار به دلیل آسیب‌دیدگی شدید، فیروزکوه معدوم شد.

به گزارش گروه حوادث  جام جم آنلاین و به نقل از خبرگزاری میزان،برخورد پرندگان با قطار، معضلی است که ظاهرا راهی برای پیشگیری از آن وجود ندارد. معضلی که قربانیان آن گونه‌های متعدد حیات وحش هستند: از خرس گرفته تا عقاب. البته پرندگان شکاری، بیش از سایر جانوران این حادثه بعضا مرگ‌بار را تجربه می‌کنند.
برخورد سارگپه پابلند با قطار در فیروزکوه

سارگپه پابلندی که ساعاتی پیش در فیروزکوه با قطار مسافربری برخورد کرد یکی از این قربانیان است. این پرنده شکاری زیبا پس از حادثه به اداره محیط زیست فیروزکوه منتقل شد.

فرشاد فیروزنیا، رئیس اداره محیط زیست فیروزکوه درباره سرنوشت این پرنده به میزان گفت: این سارگپه را پس از برخورد با قطار به داره منتقل کردیم اما متاسفانه آسیب‌دیدگی‌ها و شکستگی‌ها به قدری شدید بود که حیوان، شانسی برای درمان نداشت. این پرنده مصدوم نهایتا معدوم و دفن شد.

سارگپه، پرنده‌ای شکاری است که تنوع رنگی زیادی دارد و معمولا از روی عادت های رفتاری، ژست های نشستن و گردن باریک ترش نسبت به سایر سارگپه‌ها قابل شناسایی است. سارگپه در دشت‌های وسیع، استپ‌ها، نواحی نیمه بیابانی، کوهستان‌ها و مناطق بدون درخت دیده می‌شود و معمولا روی زمین و گاهی نیز روی تک درخت‌ها آشیانه می سازد. سارگپه از پستانداران کوچک، جوندگان، پرندگان کوچک و حشرات تغذیه می‌کند.

به گزارش میزان، چندی پیش هم یک عقاب طلایی در نزدیکی شیراز پس از برخورد با قطار دچار آسیب‌دیدگی شد که درمان و نگهداری از آن را دوستداران حیات وحش بر عهده گرفتند اما به گفته کارشناسان حیات وحش این عقاب طلایی هرگز شانسی برای بازگشت به طبیعت نداشته و در بهترین حالت به یکی از باغ‌های وحش یا باغ‌های پرندگان منتقل خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر