jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۲۸۵۳۱۳   ۱۶ آبان ۱۳۹۹  |  ۲۳:۰۱

پرداخت بدهی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در دو پرونده مهم این سوال را ایجاد می کند که چه عاملی باعث حل شدن این پرونده ها شد؟

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، دو پرونده شکایتی مهم استقلال و پرسپولیس در فیفا که معضلات جدی برای سرخابی ها ایجاد کرده بود، سرانجام حل شد تا سایه سنگین این بدهی های کلان و کمرشکن از سر این دو باشگاه برداشته شود.

مشکلات به وجود آمده در پی این دو پرونده به قدری زیاد بوده که بررسی و چرایی آنها ضمن اینکه بارها به آن پرداخته شده، در این مقال نمی گنجد اما این سوال وجود دارد که چه عاملی باعث شد تا بالاخره این دو باشگاه بتوانند از پس شکایت های برانکو و شفر برآیند.

درست است که به وزارت ورزش و جوانان بابت انتصاب های صورت گرفته طی سال های اخیر و نحوه مدیریان این دوباشگاه تا کنون انتقادات جدی و به جایی وارد است اما در جایی که این وزارتخانه اقدام موثر می کند نیز نباید نادیده گرفته شود. در واقع، تمرکز راهبردی و عملیاتی معاونت ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش بر حل این مشکل، نقش ویژه ای داشت تا این دو معضل اصلی، مرتفع شود.

در پس تصمیمی که فدراسیون فوتبال با حمایت وزارت ورزش بابت ممنوعیت ورود خارجی هاگرفت، همین راهبرد و دوراندیشی وجود داشت. این قانون اگرچه مقطعی و متناسب با الزامات و شرایط روز گرفته شده اما با توجه به وضعیت اقتصادی کنونی و بی مدیریت های صورت گرفته در این دو باشگاه بابت عقد قراردادهای بی حساب و کتاب، بهترین راه برون رفت از انباشت چنین بدهی هایی به شمار می رفته است.

اگر چنین تصمیمی و عزمی جدی در اجرای آن نبود، چه بسا به پرونده های شکایتی دو باشگاه در فیفا اضافه می شد. با توجه به اینکه در سال جاری قیمت ارز هم نوسان و افزایش چشمگیری داشته حضور هر بازیکن یا مربی خارجی می توانست تبعات کمرشکن تری برای دو باشگاه داشته باشد.

در هر صورت، پرداخت پول برانکو و شفر از اتفاقات مثبت چند وقت اخیر در استقلال و پرسپولیس است که باید آن را به فال نیک گرفت. هر چند دو باشگاه در آینده ای نزدیک باید پرونده های بودیمیر، کالدرون و استراماچونی را حل و فصل کنند تا مثل برانکو و شفر باعث بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی آنها نشود و چالش هایی دیگر نیز در راه است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

پرسپولیس؛ یک ذهن برنده

پرسپولیس؛ یک ذهن برنده

برای ریشه‌یابی موفقیت این روزهای پرسپولیس که بعد از چهار قهرمانی متوالی در لیگ‌ برتر باز هم یکی از شانس‌های قهرمانی در این فصل است، باید در ابتدا به یک مثال اشاره کنم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر