jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۸۴۵۴۲   ۱۲ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۵:۲۸

رئیس اداره زندان کاشان از عفو جوان ۲۴ ساله محکوم به اعدام توسط اولیای دم در کاشان خبر داد.

به گزارش گروه حوادث  جام جم آنلاین و نه نقل از خبرگزاری مهر، محسن محبوبی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه عفو و گذشت یک سنت حسنه است، اظهار داشت: همانطور که در تعالیم دینی حق شرعی و قانونی برای قصاص به اولیای دم داده شده است، به عفو و گذشت نیز اشاره و از اولیای دم خواسته شده است که با الگو گرفتن از این سنت حسنه، زمینه را بازگرداندن یک فرد به زندگی فراهم کنند.
 
عفو جوان ۲۴ ساله محکوم به اعدام توسط اولیای دم در کاشان
وی با اشاره به وقوع یک نزاع در سال ۱۳۹۴ و قتل یکی از اتباع غیر ایرانی کاشان توسط تبعه دیگر ابراز داشت: فرد قاتل بلافاصله شناسایی و به زندان منتقل شد.
رئیس اداره زندان کاشان با اشاره به اینکه پس از طی مراحل قانونی و قضائی فرد قاتل به قصاص محکوم شد، تصریح کرد: با تلاش مجموعه زندان، دادستانی و افراد خیر، رضایت اولیای دم در آستانه میلاد حضرت رسول اکرم (ص) جلب و این جوان ۲۴ ساله بخشیده شد.
وی با اشاره به اینکه این فرد به دلیل طی کردن دوران محکومیت در زندان به زودی طعم آزادی را می‌چشد، خاطرنشان کرد: تلاش‌های خیران کاشانی در تأمین دیه مقتول در راستای آزادی و جلب رضایت اولیای دم بسیار مؤثر بود که قابل تقدیر و تشکر است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر