رئیس اداره زندان کاشان گفت: همزمان با سالروز میلاد پیامبر اسلام (ص) پنجمین فرد محکوم به قصاص در شهرستان پیش از اجرای حکم توسط اولیای دم بخشیده شد.
کد خبر: ۱۲۸۴۹۶۲
به گزارش گروه حوادث  جام جم آنلاین و به نقل از ایسنا، محسن محبوبی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: فرد محکوم یک بانوی ۴۵ ساله افغان است که در سال ۱۳۸۸ اقدام به قتل یکی دیگر از اتباع افغانستان کرده بود که پس از دستگیری به زندان کاشان معرفی شد.
 
پنجمین محکوم به قصاص در کاشان بخشیده شد
وی افزود: پرونده طی ۱۱ سال گذشته، مورد پییگیری در مراجع قضایی قرار گرفته و منجر به صدور رای قصاص شده بود، اما خانواده مقتول با وساطت انجمن حمایت از زندانیان و واحد مددکاری زندان کاشان، به شرط پرداخت دیه حاضر به بخشش شدند.
رئیس اداره زندان کاشان، تصریح کرد: انجمن حمایت از زندانیان کاشان با مشارکت نیکوکاران شهر با پرداخت ۷۰۰ میلیون ریال به صاحبان نفس، رضایت آنان را کسب کرده و سرانجام این بانوی زندانی به زندگی دوباره برگشت.
محبوبی تاکید کرد: سعی ما بر این است که نظام زندانبانی، یک نظام علمی و اسلامی باشد، بنابراین علاوه بر اصلاح و تربیت مددجویان برای بازگشت شرافتمندانه به جامعه، شاکیان را نیز به صلح و سازش محکومان غیر عمد دعوت می کنیم.
وی گفت: ارزش این بخشش‌ها زمانی است که به یک فرهنگ در جامعه تبدیل شود و امیدواریم خانواده‌ها و ریش‌سفیدان برای بخشش‌ زندانیان غیرعمد بیش از پیش همکاری کنند.
رئیس اداره زندان کاشان، افزود: برای آنکه صلح و سازش به فرهنگ مردمی و فراگیر تبدیل شود، نیازمند تلاش صادقانه افکار عمومی به ویژه گروه‌های صلح و سازش و انجمن‌های مردم نهاد و هیئت های مذهبی هستیم.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

نیازمندی ها