jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۸۴۰۱۶ ۱۰ آبان ۱۳۹۹  |  ۲۳:۰۱

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، دریافت یک نوع ویتامین در سال اول زندگی می‌تواند به جلوگیری از چاقی در دوره بلوغ کمک کند.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، دریافت مقادیر بالاتر ویتامین دی در سال اول زندگی می‌تواند در برابر چاقی در دوره بلوغ کمک کند.

براساس مطالعه‌ای که روز پنجشنبه در وب سایت دانشگاه میشیگان (UM) منتشر شد، میزان کم ویتامین دی در طول سال اول زندگی با سندرم متابولیک رابطه معکوس دارد.

در این مطالعه از داده‌های بیش از ۳۰۰ کودک که به عنوان نوزاد جذب شده بودند استفاده شده است. کودکان از ۵۰ محله کم درآمد و متوسط ​​در سانتیاگو، شیلی در سنین بلوغ برای ارزیابی ریسک قلبی عروقی دنبال می‌شدند.

محققان میزان ویتامین دی در سن یک سالگی را اندازه گیری کردند و ارتباط آن را با شاخص توده بدن برای سنین ۵، ۱۰ و ۱۷-۱۶ سال بررسی کردند. آنها همچنین درصد چربی و مقاومت به انسولین را در سن ۱۶-۱۷ سالگی اندازه گیری کردند.

پژوهشگران دریافتند هر واحد اضافی ویتامین دی در خون یک کودک یک ساله به افزایش کندتر شاخص توده بدنی (BMI) در سنین ۱ تا ۵ سالگی مربوط می‌شود، میزان خطر ابتلا به سندرم متابولیک نیز به میزا قابل توجهی پایین‌تر است.

جنبه مهم دیگر این مطالعه این بود که این تحقیق در زمانی انجام شد که ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی زودرس در کودکان شیلی در حال افزایش بود و علت این روند اضافه‌ وزن و چاقی کودکان است.

سندرم متابولیک گروهی از بیماری‌ها مانند افزایش قند خون، چربی اضافی بدن در اطراف کمر و سطح غیر طبیعی کلسترول یا تری گلیسیرید است که با هم خطر بیماری قلبی، سکته مغزی و دیابت نوع ۲ را افزایش می‌دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر