jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۸۱۸۴۷ ۳۰ مهر ۱۳۹۹  |  ۰۹:۵۲

تحقیقی جدید نشان می‌دهد که عمل جراحی برای درمان چاقی می‌تواند طول عمر افراد را زیادتر کند. این مطالعه که در کشور سوئد و بر روی ۴ هزار نفر انجام شده است ۲۰ سال به طول انجامیده و نتایج خیره کننده‌ای دارد.

به گزارش جام جم آنلاین، نتیجه این تحقیق نشان ‌می‌دهد افراد چاقی که برای درمان چاقی خود جراحی کرده‌اند به نسبت افراد چاق بدون جراحی ۳ سال بیشتر عمر کرده‌اند و در واقع عمل جراحی چاقی می‌تواند طول عمر را افزایش دهد.
 
این تحقیق نشان می‌دهد که شاخص وزنی BMI افراد چاق پس از عمل جراحی ۱۱ واحد پایین‌تر می‌آید. با این حال پزشکان حاضر در این تحقیق به این نکته اشاره می‌کنند که علی رغم افزایش طول عمر با این عمل،
همچنان طول عمر افرادی با وزن متوسط نسبت به این افراد ۶ سال بیشتر است.
 
دکتر جان مورتون درباره این تحقیق می‌گوید که اگر این عمل در سنین پایین‌تر انجام شود احتمال افزایش طول عمر بیشتر است چرا که هر چه بدن بیشتر با چاقی درگیر باشد بیماری‌های مزمن بیشتری را به وجود خواهد آورد و با معکوس کردن این فرایند می‌توان به طول عمر افراد اضافه کرد. 
 
یکی دیگر از افرادی که این تحقیق را بررسی کرده اضافه می‌کند که عمل چاقی اگر چه عاملی خارق العاده برای افزایش طول عمر نیست اما می‌تواند تاثیری جدی داشته باشد. با این حال این عمل باید زمانی انجام گیرد که شرایط غیرقابل تغییر در بدن به وجود نیامده باشد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تعطیلی سلامت محور

تعطیلی سلامت محور

461نفر دیگر دیروز قربانی کرونا شدند، چند روز است آمار قربانیان کرونا به مرز 460نفر رسیده است، به همین خاطر باید برای نجات شهروندان و کاهش این آمار تصمیم مناسبی گرفت؛ تصمیمی که براساس آن بتوان شرایط را اندکی آرام کرد تا در زمستان پیش رو وضعیت کشور بغرنج‌تر از این روزها نشود و کادر درمان هم که تحت فشار شدید هستند، برای تجدید قوا زمان پیدا کند.

چهار عامل رکوردهای مرگبار

چهار عامل رکوردهای مرگبار

ما باز هم در آمارهای کرونایی صاحب یک رکورد شدیم. دیروز ۱۰ هزار و ۴۶۳مبتلای جدید در کشور شناسایی شد و 458 هموطن دیگر نیز تسلیم مرگ شدند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش