jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۸۱۷۲۰ ۰۲ آبان ۱۳۹۹  |  ۰۷:۰۶

یک دانشمند برجسته گفت: «در انتهای تونل تاریک کرونا نوری برای واکسن قطعی وجود دارد.»

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از یاهو، پیتر اوپنشاو ، استاد پزشکی تجربی در کالج امپریال لندن گفت که او انتظار دارد ساخت واکسن قطعی کرونا قبل از کریسمس تکمیل شود.

اوپنشاو گفته که در ابتدا واکسن به طرز محدودی به کسانی تزریق می شود که در گروه های افراد پرخطر قرار دارند، مثلا اعضای کادر درمانی.

این امر پس از آن صورت می گیرد که دولت بریتانیا اعلام کرد 33 میلیون پوند برای مطالعات به اصطلاح چالش انسانی در نظر گرفته. در این مطالعه تعداد کمی از شرکت کنندگان جوان و سالم به طور هدفمند در معرض ابتلا به کرونا قرار می گیرند.

این کار برای ایجاد کمترین مقدار ویروسی است که برای ایجاد کرونا لازم است اما بیماری جدی نیست. امید است که این مطالعات به سرعت در تولید واکسن کمک کند.

پروفسور اوپنشاو درباره تحقق رویای ساخت قطعی واکسن کرونا پرسیده شود و او جواب داد: «من واقعاً بسیار خوش بین هستم. من فکر می کنم در انتهای تونل نور وجود دارد. اکنون آزمایشات بسیاری از واکسن ها در شرایط بسیار بسیار کنترل شده انجام می شود. اگر تا کریسمس واکسن به طور قطعی ساخته نشود بسیار تعجب خواهم کرد.

کیت بینگهام رئیس گروه واکسن انگلیس هفته گذشته گفته بود که احتمال عرضه شدن واکسن کرونا تا پایان امسال کم است.

در همین حال ، پروفسور اوپنشاو اظهار داشت که در صورت تأیید موثر بودن برخی واکسن ها "از قبل آماده توزیع شده اند".

اوپنشاو گفت: من فکر می کنم که تعداد محدودی از ذخایر واکسن وجود داشته باشد که در اوایل سال آینده برای افراد با خطر بیشتر در دسترس باشد.اما مطمئناً واکسن کافی برای ارائه یک برنامه کامل واکسیناسیون وجود نخواهد داشت ، ما باید آن را به صورت مرحله ای مصرف کنیم.

پیش از این مشاور ارشد علمی دولت بریتانیا هشدار داده بود كه هر واكسنی به سختی می تواند ویروس را به طور كامل متوقف كند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تعطیلی سلامت محور

تعطیلی سلامت محور

461نفر دیگر دیروز قربانی کرونا شدند، چند روز است آمار قربانیان کرونا به مرز 460نفر رسیده است، به همین خاطر باید برای نجات شهروندان و کاهش این آمار تصمیم مناسبی گرفت؛ تصمیمی که براساس آن بتوان شرایط را اندکی آرام کرد تا در زمستان پیش رو وضعیت کشور بغرنج‌تر از این روزها نشود و کادر درمان هم که تحت فشار شدید هستند، برای تجدید قوا زمان پیدا کند.

چهار عامل رکوردهای مرگبار

چهار عامل رکوردهای مرگبار

ما باز هم در آمارهای کرونایی صاحب یک رکورد شدیم. دیروز ۱۰ هزار و ۴۶۳مبتلای جدید در کشور شناسایی شد و 458 هموطن دیگر نیز تسلیم مرگ شدند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش