jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۸۰۴۶۲ ۲۴ مهر ۱۳۹۹  |  ۲۰:۲۴

بهداشتی ‌ترین راه برای کنار گذاشتن ماسک‌ها در هنگام غذا خوردن چیست؟ آیا باید ماسک‌ خود را دور بیندازیم یا آنها را می‌توانیم به روش بهداشتی کنار بگذاریم و بعد از غذا خوردن، دوباره استفاده کنیم؟

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، در ابتدای شیوع کرونا ویروس رستوران‌ها از مکان‌هایی بودند که تعطیل شدند و این تعطیلی خسارات زیادی هم برای ذی‌نفع‌های این صنف به بار آورد. حالا دیگر مدت‌هاست که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله شست و شوی دست‌ها، استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌ی اجتماعی (۱ تا ۱.۵ متر فاصله)، رستوران‌ها باز شدند و به صورت غذای بیرون‌بر یا رعایت فاصله و تهویه هوا به فعالیت خود ادامه دادند. در ادامه با مواردی آشنا می‌شویم که اگر در خانه غذا نمی‌خوریم به کرونا مبتلا نشویم. باید به این موضوع دقت کنیم و مراقب باشیم تا ادامه‌دهنده زنجیره ویروس کرونا نباشیم. شاید شما از سلامت و سیستم ایمنی کافی برخوردار باشید و بدن‌تان بتواند با این ویروس مبارزه کند؛ اما برخی از افراد جامعه به علت ضعف شدید سیستم ایمنی بدن، در صورت ابتلا به کروناویروس ممکن است جان خود را از دست بدهند.
 
توصیه کارشناسان درباره ماسک در هنگام غذا خوردن در رستوران‌ها 
 
کارشناسان توصیه می‌کنند وقتی می‌خواهید در رستوران غذا بخورید:
 
۱. ابتدا دقت کنید که فاصله لازم با میزهای دیگر رعایت شده باشد.
۲. دست‌های خود را با آب و صابون بشویید.
۳. تنها در زمانی ماسک خود را در بیاورید که بخواهید غذا بخورید. (در زمان انتظار برای غذا و صحبت با گارسون ماسک خود را پایین نیاورید)
۴. ماسک خود را دور گردن بیندازید نه روی چانه.
۵. در این بین، اگر با گارسون خواستید صحبت کنید ابتدا ماسک خود را از کناره‌ها با دو انگشت بگیرید و روی صورت‌تان بگذارید.
۶. اگر خواستید دوباره به غذا خوردن مشغول شوید باید دوباره دست‌هایتان را ضد عفونی کنید.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

نگاه راهبردی به بحران کرونا

نگاه راهبردی به بحران کرونا

نیروهای مسلح در همه کشورهای دنیا، نقش مهمی در مدیریت بحران‌ها ایفا می‌کنند و حتی اگر وظیفه اصلی در این زمینه به‌عهده آنان قرار نگیرد، حتما نقشی محوری در کنترل شرایط بحرانی به آنها سپرده خواهد شد.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش