jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۷۹۸۶۵ ۲۱ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۳:۰۵

انگشتان متورم، خارش پوست، آسیب طولانی مدت به قلب و توهمات ناراحت کننده از علائمی هستند که در بیماران کرونایی ممکن است رخ بدهد.

به گزارش جام جم آنلاین ، در ابتدا ، متخصصان عقیده داشتند که عارضه اصلی این "بیماری مرموز ریه" ، ذات الریه است. علائم دیگر سرفه خشک و تب بود. سپس از بین رفتن چشایی و بویایی به این لیست اضافه شد. اکنون می دانیم که علائم این بیماری یکی، دو تا نیستند.

 هفته گذشته محققان دانشگاه کالج لندن دریافتند که 80 درصد بیماران کرونا از هیچ یک از سه علائم اصلی رنج نمی برند ، در عوض علائم مبهم تری از بیماری را تجربه می کنند یا اصلاً علائمی ندارند.

مغز ، قلب ، ریه ، مفاصل ، بینایی ، شنوایی ، تعادل ، احساس ، پوست ، حواس و حتی ناخن های ما در معرض خطر هستند.

برخی از علائم کرونا در برخی بیماران کمتر رخ می دهد. یافته های یک تحقیق نشان می دهد برخی از علائم نادر کرونایی در چند درصد افراد رخ می دهد.

آسیب مغزی: از هر 100 بیمار شش نفر

ریزش مو: یک سوم بیماران

ضعف در بینایی: از هر 25 بیمار یک نفر

مشکلات قلبی: از هر 100 نفر سه نفر

خارش پوست: کمتر از 10 درصد بیماران

زخم بر روی انگشتان پا: یک دهم بیماران

 

علائم خاص کرونا در چند درصد بیماران رخ می دهد؟

 

 

 

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

نگاه راهبردی به بحران کرونا

نگاه راهبردی به بحران کرونا

نیروهای مسلح در همه کشورهای دنیا، نقش مهمی در مدیریت بحران‌ها ایفا می‌کنند و حتی اگر وظیفه اصلی در این زمینه به‌عهده آنان قرار نگیرد، حتما نقشی محوری در کنترل شرایط بحرانی به آنها سپرده خواهد شد.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش