jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۷۹۰۵۰ ۲۱ مهر ۱۳۹۹  |  ۰۸:۴۳

محققان چینی مطالعه ای را انجام داده اند که بر اساس این مطالعه به این نتیجه رسیده اند که ویروس کرونا به طور بالقوه ای می تواند در یخچال ها و فضاهای سرد تا حداکثر یک هفته زنده بماند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از healthyfood،  نتایج این تحقیق در یک ژورنال پزشکی چینی به نام «بیوآرایکس آی وی» به چاپ رسیده است. بخشی از این نتایج مثال های نگران کننده ای دارد. در بخشی از این تحقیق آمده که نمونه های ویروس کرونا بر روی یک ماهی سالمون که به مدت هشت روز در یک یخچال با دمای 4 درجه سانتی گراد زیر صفر نگهداری شده بود ، یافت شده است.

این تحقیقات پیشنهاد می کند که ویروس بالای دو روز توانایی زندن ماندن بر روی سطوح و غذاهای محیط سرد را دارد که این میزان ممکن است به هشت روز هم برسد. اکنون که این نظریه مطرح شده نگرانی شدیدی در رابطه با صنعت غذا به وجود آمده است. بسیاری از کشورهای جهان صادرکننده غذا به دیگر نقاط جهان هستند و این غذاها به منظور جلوگیری از فاسد شدن در یخچال نگهداری می شوند. فرض کنید کارگری که آنها را بسته بندی می کند مبتلا به کووید19 باشد. آنگاه ویروس او بر روی سطوح غذایی قرار می گیرد. اگر نظریه زنده ماندن هشت روزه ویروس کرونا در محیط سرد را در نظر بگیریم آنگاه متوجه می شویم این احتمال وجود دارد که غذا آلوده به دست مردمان یک کشور دیگر برسد.

این تحقیقات حاکی از آن است که ویروس کرونا در دمای بالاتر ماندگاری کمتری دارد و نمی تواند به مدت طولانی به حیات خود ادامه بدهد.

پیش ازاین ثابت شده بود که ویروس کرونا در فضای اتاق با دمای متعادل از 24 ساعت تا 2 الی 3 روز بر روی سطوحی مانند پلاستیک ها و دستگیره در ماندگاری دارد.

همین تحقیق پیشنهاد می دهد طبخ غذا در دمای 60 درجه سانتی گراد و یا پختن آن به مدت 30 دقیقه منجر به از بین رفتن ویروس کرونا می شود.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

نگاه راهبردی به بحران کرونا

نگاه راهبردی به بحران کرونا

نیروهای مسلح در همه کشورهای دنیا، نقش مهمی در مدیریت بحران‌ها ایفا می‌کنند و حتی اگر وظیفه اصلی در این زمینه به‌عهده آنان قرار نگیرد، حتما نقشی محوری در کنترل شرایط بحرانی به آنها سپرده خواهد شد.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش