در حالی که به دستور سازمان بورس ورود بازارگردان ها به معاملات بازار از امروز اجباری شده، نمادهای وابسته به شرکت های بزرگ در حال رشد است و شرکت های کوچکتر از رشد بازار جا مانده‌اند.
کد خبر: ۱۲۷۸۳۱۵
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، شاخص کل بورس در معاملات امروز شنبه ۱۲ مهرماه در نیم ساعت نخست معاملات با رشد ۲۲ هزار واحدی روبرو شد و به یک میلیون و ۵۲۵ هزار واحد رسید که افزایش ۱.۴۴ درصدی ارزش بازار را در پی داشت. شاخص هم وزن نیز هزار و ۱۰۰ واحد رشد داشت و ۳۹۸ هزار واحدی رسید.
 
فولاد با اثرگذاری ۲۵۰۰ واحدی و فملی با تأثیر ۲۲۰۰ واحدی بیشترین اثر مثبت را در رشد بازار داشته‌اند.
همچنین نمادهای پالایشی شپنا و شبندر که در هفته‌های گذشته با صف فروش مواجه بودند، امروز به صف خرید رسیدند.
 
پربیننده‌ترین نماد، نماد خودرو بود که افزایش ۴.۹۸ درصدی در ارزش سهام برای این نماد اتفاق افتاد.
بیشترین میزان تقاضا به نمادهای خودرو و خساپا با ارزش ۱۸۰ میلیارد تومان و پترول با ۱۵۰ میلیارد تومان تشکیل شده و بیشترین صف خرید به وملی با ۳۷۸ میلیارد تومان و ثشاهد با ۳۳۰ میلیارد تومان بود.
 
بیشترین سبز پوشی تابلوی امروز معاملات به گروه صندوق‌های سرمایه گذاری، پتروشیمی‌ها و فولادی‌ها تعلق دارد و بیشترین کاهش قیمت و قرمز پوشی تابلو، به گروه‌های قند و شکر، دارویی و کشت و صنعت یافته است.
 
خاطرنشان می‌شود راه اندازی صندوق‌های بازارگردان به دستور سازمان بورس و اوراق بهادار از امروز اجباری شده و اگر شرکتی اقدام به راه اندازی صندوق بازارگردان نکند، با برخورد سنگین سازمان بورس مواجه خواهد شد.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
یک عارف انقلابی

گفت‌وگوی جام‌جم با علی سرلک درباره ویژگی‌ های شخصیتی آیت‌ا... فاطمی‌ نیا

یک عارف انقلابی

نیازمندی ها