شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آستانه 34 میلیون تایی شدن قرار دارد.
کد خبر: ۱۲۷۷۹۰۶

به گزارش جام جم آنلاین ، آنچه در ادامه می آید مروری بر آخرین اخبار مهم مربوط به ویروس کرونا در رسانه های سراسر جهان است:

*تست پنج بازیکن دیگر از لیگ ملی حرفه ای فوتبال آمریکایی مثبت اعلام شد تا انتقادات نسبت به آغاز مجدد این رقابت ها بالا بگیرد. کارشناسان هشدار داده بودند که آغاز این رقابت ها جمع زیادی از بازیکنان و مربیان را آلوده به ویروس می کند و باعث گسترده تر شدن همه گیری این بیماری خواهد شد.

*در آمریکا کرونا و شورش به هم گره خورده است. با بازگشایی مدارس در سراسر آمریکا یک معلم تگزاسی به دلیل استفاده از یک نوع ماسک از شغل خود اخراج شد. این خانم معلم 32 ساله روی ماسک خود عبارت «زندگی سیاهان اهمیت دارد» نوشته بود اما با حکم اخراج خود روبرو شد.

*مونترال کانادا در آستانه قرنطینه سخت قرار دارد. کانادا بیست و ششمین کشور جهان از حیث ابتلا به کرونا است؛ 156 هزار و 961 مبتلا و 9 هزار و 291 قربانی. قرنطینه مونترال یکی از راهکارهای دولت این کشور برای کنترل هر چه بیشتر شرایط کرونایی است.

*«دیزنی» غول سرگرمی دنیا به دلیل تاثیرات شدید اقتصادی پاندمیک کرونا 28 هزار کارمند خود را اخراج و یا اینکه به مرخصی بدون حقوق می فرستد. تعطیلی پارک های دیزنی در سراسر جهان خسارت سنگینی وارد کرده است. دیزنی در سراسر جهان شعبات پارک و شهربازی دارد.

*درمان بیماران کرونایی با روش آنتی بادی بیماران بهبود یافته باعث کاهش «بار ویروسی» در افراد مبتلا می شود. یافته های جدید پزشکی این موارد را نشان می دهد. این روش همچنین برای بهبود علائم در بیماران غیرفعال نیز استفاده می شود یعنی افرادی که فقط ناقل به شمار می روند و هیچ علامتی ندارند.

*نوع جدیدی از کیت تشخیص کرونا ساخته شده که همانند کیت بارداری تست کرونا را ظرف مدت کوتاهی نشان می دهد. در صورتی که فرد آلوده به ویروس کرونا باشد این کیت دو خط آبی نشان می دهد. این کیت های تشخیص کرونا از سوی ایالات متحده آمریکا و کره جنوبی ساخته می شوند.

*24 فرد در بریتانیا به طور عمدی به ویروس کووید19 آلوده شدند تا بخشی از فرآیند آزمایش نهایی واکسن کرونا باشند. Codagenix  یک شرکت مستقر در نیویورک است که آزمایشات خود را در لندن انجام می دهند. محققان این کمپانی نسخه ای از ویروس کرونا را ایجاد کرده است که تقریباً هزار برابر کندتر از واقعی است ، یعنی بدن باید بتواند آن را متوقف کند. این نیز بخشی از آزمایش واکسن کرونای آنها به شمار می رود.

*واکسن ساخته شده از سوی شرکت مدرنای آمریکا هم مانند واکسن آکسفورد انگلیس باعث ایجاد عوارض در بیماران می شود. یک آزمایش نشان داده که این واکسن باعث واکنش شدید بدنی در افراد می شود. حدود 40 داوطلب 56 تا 70 سال نیز این واکسن را زده بودند که برخی از آنها عوارض جانبی شدیدی نشان داده بودند.

برچسب ها: کرونا ویروس شیوع
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها