jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۷۷۹۰۳ ۰۹ مهر ۱۳۹۹  |  ۰۹:۳۴

وضعیت در کشور مکزیک فوق بحرانی است و آمار فوتی های این کشور در شبانه روز اخیر بسیار بالا بود.

به گزارش جام جم آنلاین ، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کل جهان 33 میلیون و 844 هزار و 178 نفر است. یک میلیون و 12 هزار و 659 نفر از مبتلایان جان خود را از دست داده اند که این میزان 4 درصد از کل مبتلایان را شامل می شود.

25 میلیون و 148 هزار و 403 نفر از افراد آلوده به کووید19 نیز بهبود یافته اند، یعنی 96 درصد از کل مبتلایان.

از تمام افرادی که در سراسر جهان به کرونا مبتلا شده اند و تعداد آنها هم از 33 میلیون و 800 هزار نفر بیشتر است بیماری تعداد 7 میلیون و 683 هزار و 116 نفر فعال است بدان معنا که بیماری آنها آغاز شده و علائم را نشان می دهند. از این تعداد حدود 99 درصد یعنی 7 میلیون و 617 هزار و 139 نفر حال خوبی دارند. در مقابل حال یک در صد از کل مبتلایان فعال یعنی 65 هزار و 977 وخیم گزارش شده است.

در شبانه روز اخیر تست کرونای بیش از 10 هزار و 624 تن در جهان مثبت اعلام شده و به آمار قبلی مبتلایان اضافه شدند.

در همین مدت صدها تن جان باختند که بدترین آمار برای کشور مکزیک است. بیش از 560 تن در یک شبانه روز در این کشور جان خود را از دست دادند.

7 میلیون و 406 هزار و 146 نفر در آمریکا به کووید19 مبتلا شده اند تا این کشور آلوده ترین نقطه جهان باشد. همین کشور نیز بیشترین تعداد قربانی را دارد؛ 210 هزار و 785 نفر.

بعد از آمریکا، کشورهای هند، برزیل ، روسیه، کلمبیا، پرو، اسپانیا، مکزیک، آرژانتین و آفریقای جنوبی در رده های بعدی آلوده ترین کشورهای جهان از حیث ابتلا به کرونا قرار دارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر