سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران نرخ جدید تعرفه کمیسیون مشاوران املاک را اعلام کرد که بر اساس آن نیم درصد ارزش معامله و معادل ۲۵ صدم درصد از هر یک از طرفین به اتاق اصناف ابلاغ کرد.
کد خبر: ۱۲۷۷۶۶۶

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، یدالله صادقی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران نرخ جدید تعرفه حق کمیسیون مشاوران املاک در شهر تهران را به قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران ابلاغ کرد.

بر این اساس، کمیسیون تنظیم مبایعه نامه از سوی مشاوران املاک معادل ۲۵ صدم درصد (۰.۲۵ درصد) ارزش معامله از هر یک از طرفین و مجموعاً نیم درصد (۰.۵ درصد) تعیین شده است.

حق کمیسیون تنظیم قرارداد رهن کامل نیز نیم درصد (۰.۵ درصد) رقم ودیعه مصالحه شده میان طرفین قرارداد و کمیسیون تنظیم قرارداد اجاره مسکن، معادل یک چهارم اجاره یک ماه مشخص شد.

در این ابلاغیه، مشاوران املاک برای تمدید قرارداد اجاره نیز می‌توانند حداکثر تا یک دهم (۰.۱ درصد) حق کمیسیون اجاره از طرفین دریافت کنند.

سازمان مذکور، تعرفه حق کمیسیون تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت را هم می‌بایست ۴ دهم درصد (۰.۴ درصد) از ارزش قرارداد و معادل دو دهم درصد از هر یک از طرفین (۰.۲ درصد) اعلام کرده است.

 

حق کمیسیون مشاوران املاک تهران کاهش یافت

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
املاکی
Germany
۰۸:۵۲ - ۰۸ مهر ۱۳۹۹
۰
۰
این قانون تنها باعث خوشحالی ابلهان عدالتخواه می شود.

املاکی ملکی را که برایش کمتر از 10درصد سود داشته باشد، اصلا نمی فروشد.

مثلا
اگر قیمت درخواستی فروشنده ملک 800 میلیون تومان تعیین شده باشد،
املاکی به مشتری می گوید یک میلیارد و اضافه می کند تخفیف می گیرد
بعد از چند ساعت دوباره به خریدار خبر می دهد 90 تومان تخفیف گرفتم و قیمت 910 تومان

سپس به فروشنده زنگ می زند می گوید بیاید پای میز مذاکره و حق دارد تا 10 تومان تخفیف بدهد

در نهایتش
فروشنده 800 تومان می گیرد
بنگاهی 100 تومان بعلاوه کمیسیون از خریدار

نیازمندی ها