jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۲۷۷۳۲۵ ۰۵ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۸:۳۳

جانشین فرمانده کل ارتش با بیان اینکه اگر تحریم‌ها نبود ما به مرحله اراده و تدبیر نمی رسیدیم و شاهد پیروزی های بزرگ امروز نبودیم، گفت: اگرچه ما امروز اف ۳۵ نداریم، اما تجهیزاتمان عاریتی نیست و ما عامل قدرت های بزرگ در منطقه نیستیم.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس،‌ امیر محمدحسین دادرس صبح امروز (شنبه) در آیین افتتاحیه دوره هشتم دکترای فرماندهی عملیات مشترک و مرکب و دوره سی و یکم کارشناسی ارشد مدیریت دفاعی دافوس ارتش، اظهار داشت: امروز شاهد تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان هستیم که البته عبور از آن با فرهنگ مقاومت و ایستادگی به راحتی ممکن است.

وی با بیان اینکه پیشرفت‌های کشورمان با محدودیت‌های همه جانبه به دست آمده است،‌گفت: در طول تاریخ ملت و جامعه‌ای نداریم که در آسایش به کمال برسد، تحریم از روز اول انقلاب با ما بوده و اگر نبود ما شاهد این پیشرفت‌ها نبودیم.

امیر دادرس ادامه داد: امروز تجهیزات ایران استیجاری و خریداری شده از دیگران نیست، این پیشرفت‌ها نتیجه ایستادگی و مقاومت و تحریم‌های دشمنان است زیر به دلیل تحریم تسلیحاتی ایران مجبور شدیم خودمان تسلیحات مورد نیاز را تولید کنیم.

جانشین فرمانده کل ارتش با اشاره به سابقه تحریم تسلیحاتی از ابتدای انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: اگر این تحریم‌ها نبود ما به مرحله اراده و تدبیر نمی رسیدیم و شاهد پیروزی های بزرگ امروز نبودیم.

وی با بیان اینکه برخی از کشورهای منطقه دارای تجهیزات مدرنی چون اف ۳۵ و سامانه‌های پدافندی پیشرفته هستند، عنوان کرد: این تجهیزات برای آنان اقتدار و عزت نیاورده است و گاها می‌بینیم که آنها را گاو شیرده خطاب می‌کنند و می‌گویند اینها حتی یک هفته بدون حضور ما قادر به بهره گیری از تجهیزات نیستند.

امیر دادرس ادامه داد: اگرچه ما امروز اف ۳۵ نداریم، اما تجهیزاتمان عاریتی نیست و ما عامل قدرت های بزرگ در منطقه نیستیم و توانسته‌ایم با تدبیر تحریم‌ها را به فرصتی برای پیشرفت تبدیل کنیم و به مرحله ابتکار و خودکفایی در ساخت تجهیزات مختلف دفاعی دست یابیم و تجهیزاتمان امروز اقتدار آفرین است. کشورهای منطقه امروز با وجود تجهیزات مدرن استقلال ندارند و در راستای منویات استکبار جهانی حرکت می کنند.

جانشین فرمانده کل ارتش با بیان این در نیروی زمینی آنچه که نیاز داریم را تولید می کنیم، گفت: از تانک، توپ، بالگرد، موشک های زمین به زمین و موشک های کوتاه برد را در درون می سازیم، بالگردهای با کیفیت بالا می‌سازیم و نیروهای خلاق و خدا محور ما امروز پاسخگوی تهدیدات هستند.

امیر دادس ادامه داد: در نیروی هوایی ما جت تمام ایرانی را ساختیم که چند روز پیش از خط تولید آن بازدید می کردم و مشاهده کردم که نیروی هوایی یک نیروی توانمند، متخصص، یکدست و آماده است.

وی با اشاره به پیشرافت های کشور در حوزه پدافند هوایی گفت: ما در حوزه پهپاد نه تنها از دنیا عقب نیستیم بلکه به دستاوردهایی در این رابطه دست یافتیم که گفتن ان ممکن است به مصلحت نباشد و تجهیزات مدرنی داریم که شاید در برخی حوزه ها از سطح دنیا نیز بالاتر باشد و از همه مهمتر اینکه هدایت آن بر عهده خودمان است.

جانشین فرمانده کل ارتش گفت: نیروی پدافند هوایی ما امروز از رادارها و تجهیزات پدافند بسیار توانمندی برخوردار است و نیروی دریایی ما امروز اقیانوس ها را می پیماید و از زیرسطح های بسیار توانمندی برخوردار است که توسط نیروهای داخلی متکی به خدا انجام شده است.

امیر دادرس افزود: وقتی که دشمن از مذاکره حرف می زند به این معناست که توانمندی های ما اثرگذار است و بر رفتار دشمن تغییر ایجاد می کند. امروز این توانمندی ها در واقع تحقق وعده خدا بر ملت ایران است که سختی ها را تحمل کرده و به مرحله خودکفایی رسیده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

الزامات اقناع افکار عمومی

الزامات اقناع افکار عمومی

رهبر عالیقدر انقلاب در دیدار با اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا بر ضرورت اقناع افکار عمومی به منظور همراه‌سازی مردم در رعایت ضوابط و شیوه نامه‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های صادره از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا تأکید کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر