شرکت معماری هیترویک از برنامه های خود برای تاسیس یک پارک دریایی بر روی امواج اقیانوس در نزدیکی شهر سان فرانسیسکو خبر داده است.
کد خبر: ۱۲۷۷۱۲۷

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، پارک یادشده که به شکل یک نعل اسب طراحی خواهد شد، cove یا پناهگاه ساحلی نام دارد و بر روی بقایای یک اسکله مخروبه و یک پارکینگ عمومی احداث می شود.

برای تاسیس این پارک ابتدا سازه های مستحکم و تکیه گاه های بتنی در ساحل تعبیه خواهد شد و سپس سایر سازه های پارک به شکل نعل اسب بر روی این تکیه گاه ها نصب می شوند. همچنین این سازه از ارتفاع کافی برخوردار خواهد بود تا در صورت بالا آمدن سطح آب دریا به زیر آب نرود.

تاسیس پارک به شکل نعل اسب (+عکس)

تاسیسات فعلی اسکله قدیمی که قرار است این پارک بر روی آن احداث شود بیش از ۱۰۸ سال قدمت دارد و لذا بازسازی و نوسازی آن به وقت و زمان زیادی نیاز دارد. از سوی دیگر پیش بینی می شود در آینده سطح آب اقیانوس در منطقه احداث پارک یادشده ۹۰ سانتیمتر افزایش یابد و پارک دریایی مذکور با توجه به این مساله ساخته می شود.

بخش عمده این پارک به فضای سبز اختصاص دارد و در آن تاسیسات ورزشی برای ورزش بر روی خشکی و دریا در نظر گرفته شده است. از جمله دیگر بخش های این پارک می توان به تپه های شنی، چند تالاب و محل هایی برای پیاده روی اشاره کرد. همچنین یک پرده سینما در مرکز پارک نصب خواهد شد و فضاهای اداری و یک مرکز فروشگاهی نیز برای این پارک در نظر گرفته خواهد شد.

انتظار می رود تکمیل این طرح تا سال ۲۰۲۶ به طول بینجامد. همچنین قرار است این پارک از منابع انرژی تجدیدپذیر بهره بگیرد و آلایندگی زیست محیطی نداشته باشد. البته در این مورد جزئیات بیشتری ارائه نشده است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها