بسیاری از افرادی که مبتلا به ویروس کرونا شده اند یک مورد خاص را تجربه کرده اند.
کد خبر: ۱۲۷۶۴۴۰

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از webmd، بسیاری از جنبه های مربوط به ویروس کرونا را به مرور زمان یاد می گیریم و پیشرفت های زیادی در رابطه با شناسایی این بیماری کسب کرده ایم.

اکنون بسیاری از بیماران مبتلا به کرونا می دانند که ممکن است مثلا امروز سرفه داشته باشند و بعد فروکش کند اما ناگهان دوباره چهار یا پنج روز دیگر شروع شود.

این روند طبیعی است و برای همه مبتلایان به کرونا چنین وضعیتی وجود دارد؟

بر اساس آنچه اکنون می دانیم ، بله ، علائم کووید19 می تواند در طول دوره نقاهت بالا و پایین شود.

برخی از بیماری ها ، مانند سرماخوردگی ، روند کاملاً مستقیمی دارند: بینی شما گرفتگی می یابد ، احساس خستگی می کنید و پس از گذشت چند روز بینی شما خشک می شود و انرژی شما برمی گردد. اما افراد مبتلا به ویروس کرونا گزارش می کنند که علائم آنها با بهبودی یک شبه از حالت خوب به حالت بد در می آیند. آنها ممکن است برای چند روز از تب آزاد باشند و سپس به یک تب جدید و با درجه پایین مبتلا شوند. یا ممکن است سرفه آنها بهتر شود  اما یک روز بعد خیلی بدتر می شود.

 

تا آنجا که ما در حال حاضر می دانیم  این فرآیند فعالیت کرونا در بدن طبیعی است و بیشتر افراد در طی دو هفته پس از شروع علائم  بهبود می یابند و به تدریج حذف می شوند.

با این حال  به نظر می رسد موارد متعددی به یک عارضه کرونا دچار می شوند، ظهور و غیبت علائم کرونا. علائم می آیند و می روند و سپس دوباره برمی گردند، همانند مثال هایی که قبلا زدیم.

افرادی که علائم در بدن آنها تکرار می شود در واقع حمل کننده های طولانی هستند. آنها هفته ها علائم را با خود دارند و حتی در رابطه بابرخی افراد گزارش می شود تا شش ماه پس از تشخیص اولیه و بعد از آن پشت سر گذاشتن مراحل بهبودی علائم مربوط به این بیماری مدام می آیند و می روند و باعث آزار و اذیت و البته نگرانی یک فرد می شوند.

توصیه اکید این است؛ اگر آزمایش کرونای شما مثبت اعلام شده و یا حتی اگر آزمایش نداده اید اما مطمئن هستید کرونا دارید باید به سرعت به پزشک مراجعه کنید و به رفت و آمد علائم کرونا در بدن خودتان هم توجه داشته باشید.

به بیماران کرونایی توصیه می شود علائم روزانه خود را ثبت کنند. مثلا یک فرد ممکن است یک روز تب، سرفه، خستگی و تنگی نفس داشته باشد اما روز بعد دچار نقص در حس بویایی و چشایی شود.

این اطلاعات می تواند به پزشک شما کمک کند تا برنامه مراقبت را ایجاد کند که ممکن است به شما کمک کند تا سریعتر احساس بهتری داشته باشید.

کرونا داستانی طولانی دارد. هر روز روایت های جدیدی درباره آن مطرح می شود. اکنون به نظر می رسد یکی از جدی ترین روایت ها تکرر علائم است، علائمی که می روند و می آیند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها