سخنگوی شینزو آبه و فرد مورد اعتماد او توانست در حزب حاکم لیبرال دموکرات به عنوان رهبر جدید این حزب جای آبه را بگیرد.
کد خبر: ۱۲۷۶۰۳۳
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، یوشیهیده سوگا، دبیر اول کابینه ژاپن  و متحد قدیمی شینزو آبه، نخست وزیر قبلی ژاپن که به دلیل مشکلات ناشی از بیماری از سمت خود کناره گیری کرد امروز (دوشنبه) در رای گیری حزب لیبرال دموکرات (حزب حاکم) این کشور توانست اکثریت آرا را به خود اختصاص داده و از این هفته به عنوان جانشین آبه و نخست وزیر جدید ژاپن فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
 
قرار است اواخر هفته جلسه ای در پارلمان به منظور برگزاری نشست رای اعتماد به سوگا برگزار شود و در این جلسه وی رسما پست نخست وزیری ژاپن را به دست خواهد آورد.
 
سوگای 71 ساله که فرزند یک کشاورز ساده بوده اعلام کرده سیاستهای اقتصادی و بین الملل آبه را ادامه خواهد داد اکثریت 394 رای حزب لیبرال دموکرات را به خود اختصاص داد.
 
ان اچ کی نیز پیش از رای گیری پیش بینی کرده بود که سوگا 70 درصد رای اعضای پارلمان را به خود اختصاص خواهد داد.
 
سوگا روز شنبه اعلام کرده بود که به دنبال ترویج دموکراسی و افزایش ارتباطات با کشورهای آسیایی مانند چین و کره جنوبی است.
 
وی همچنین گفته بود که قصد تشکیل دولت موقت را ندارد. دست راست شینزو آبه، در مصاحبه با کیودو نیوز در اواسط شهریور گفت که واکنش به ویروس کرونا اولویت اصلی دولت بعد خواهد شد.
 
سوگا در این مصاحبه گفت: دولت بعدی نباید یک دولت موقت باشد. رهبر بعدی باید با اعتماد به نفس وظایف خود را انجام داده و مسئولیت را به مردم واگذار کند.
 

بیوگرافی سوگا

 
سوگا در سال 1948 به دنیا آمد و برخلاف آبه که فرزند یک وزیر خارجه و نوه نخست وزیر ژاپن به شمار می رفت، یک سیاستمدار خود ساخته به شمار می رود.
 
وی فرزند یک کشاورز و معلم در یوزاوا، شهری در حومه آکیتا بود که باوجود عدم پیشینه سیاسی اکنون در آستانه در اختیار گرفتن مدیریت سومین اقتصاد برتر دنیاست.
 
سوگا به دانشگاه "هوسی" در توکیو رفت زیرا این مرکز آموزشی هزینه کمتری نسبت به مراکز دیگر دریافت می کرد و او همزمان برای پرداخت مخارج خود در یک کارخانه مشغول به کار شد و در سال 1973 در رشته حقوق فارغ التحصیل شد.
 
همکلاسی وی در دبیرستان درباره سوگا گفته: او بسیار ساکت بود. او فردی بود که حضور و یا عدم حضور او در یک جمع تفاوتی نداشت و شما متوجه آن نمی شدید.
 
شغل او در زمینه سیاست از سال 1987 آغاز شد و با حضور در شورای شهر یوکوهاما به "شهردار در سایه" مشهور شد.
 
برخی از کارشناسان معتقدند عملکرد سوگا در خروج ژاپن از رکود پس از شیوع کرونا قابل توجه بوده و او حتی بهتر از آبه توانایی ارتباط با رای دهندگان ژاپنی را دارد.
 
وی در آغاز کمپین انتخاباتی خود گفته بود: اینکه فردی عادی مانند من بتواند نخست وزیر شود... این دقیقا نشان دهنده دموکراسی ژاپن است... اینطور نیست؟
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها