Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۷۵۹۶۵ ۲۴ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۳:۳۲

واکسن کرونا در بیم و امید است اما احتمال برای به بازار عرضه شدن آن خیلی بیشتر از شکست های بزرگ و احتمالی آن است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل ، در حالی که برخی از شرکت های داروسازی مطرح و کشورهای دیگر به پیشرفت های شگرفی در زمینه ساخت واکسن رسیده اند تعدادی از کشورها اقدام به سفارش واکسن و پیش خرید آن کرده اند. تاکنون تمام کشورهایی که اقدام به این کار کرده اند واکسن مورد نظر خود را فقط از دانشگاه آکسفورد پیش خرید نموده اند.

بریتانیا: این کشور میزبان ساخت و تحقیقات جامع در رابطه با ساختن واکسن کرونا است. واکسنی که از سوی دانشگاه آکسفورد ساخته شده از سوی کمپانی آسترازنیکا تهیه شده و در کمبریج قرار دارد. در صورت پشت سر گذاشتن آزمایشات نهایی این واکسن به صورت موفقیت آمیز، 100 میلیون دوز از این واکسن تهیه خواهد شد. قیمت آن هنوز به طور کامل مشخص نیست.

 

آمریکا: دولت ایالات متحده 100 میلیون دوز واكسن را سفارش داده و 1.2 میلیارد دلار (910 میلیون پوند) به تحقیق و توسعه واکسن كمك كرده است.

 

اتحادیه اروپا (EU): کمیسیون اروپا توافق کرده است که در صورت کارآزمایی های بالینی موفقیت آمیز این واکسن ، 300 میلیون دوز واکسن را خریداری کند و گزینه خرید 100 میلیون دیگر را به عنوان مرحله بعدی در نظر گرفته است. این معامله از طرف کشورهای اتحادیه اروپا انجام شده است. میزان هزینه شده مشخص نیست.

 

 

استرالیا: دولت تأیید کرده است که دوزهای کافی واکسن را سفارش داده است تا بتواند به کل جمعیت تزریق کند. مشخص نیست چند دوز سفارش داده است. انگلیس - با 66 میلیون نفر جمعیت اما سفارش 100 میلیون نفر - بیش از نیاز خود سفارش داد.

 

چین: یک شرکت در چین بر سر توافق با آسترازینیکا برای ساخت حداقل 100 میلیون دوز واکسن توافق کرده است. محصولات بیولوژیکی شنژن کانگتای ، مستقر در شهر شنژن ، تا پایان سال 2021 ظرفیت را به 200 میلیون در سال افزایش می دهد.

 

روسیه: یک شرکت روسی آر-فارم  نیز معامله ای برای تولید و توزیع واکسن دارد ، اما مشخص نیست که چه تعداد از این واکسن را تولید می کند یا به آسترازینیکا پرداخت می کند.

 

برزیل: مقامات برزیلی 360 میلیون دلار (274 میلیون پوند) برای حداقل 100 میلیون دوز واکسن اختصاص داده اند. در حال حاضر برزیل با بیش از 3.6 میلیون مورد رسمی و 114000 مرگ در یکی از بدترین بحران های کرونا در جهان قرار دارد.

 

 

اما به شرکت های بزرگ داروسازی جهان می رسیم. هر یک از این شرکت ها چه تعداد از واکسن کرونا را تهیه خواهند کرد؟

 

1-شرکت گلکسو اسمیت کلین و سانوفی پاستور: 60 میلیون دوز

2-شرکت آسترازینیکا: 100 میلیون دوز

3-شرکت بیوتک/فایزر: 30 میلیون دوز

4-شرکت والنوا: 60 میلیون دوز

5-شرکت جانسون: 30 میلیون دوز

6-شرکت نواواکس: 60 میلیون دوز

7-شرکت امپریال کالج لندن: نامشخص

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

وقت‌کشی به نفع کرونا

وقت‌کشی به نفع کرونا

دیروز رئیس‌جمهور از احتمال بازگشت برخی محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا در بعضی از استان‌ها خبر داد و به نظر می‌رسد بعد از گذشت حدود سه هفته از آغاز موج سوم همه‌گیری کرونا در ایران، دولت بالاخره به فکر اجرای تدابیری سختگیرانه برای کنترل این موج افتاده است.

رقص کرونا مقابل چشمان بسته ناظران

رقص کرونا مقابل چشمان بسته ناظران

از دو هفته پیش که با افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در کشورمان مواجه شدیم، این انتظار وجود داشت رفته‌رفته رشد قابل‌توجهی را نیز در موارد مرگ‌ومیر ناشی از این بیماری مشاهده کنیم؛ اتفاقی که دیروز رخ داد و مجدد آمار جان‌باختگان ناشی از کرونا از مرز200 نفر در روز تجاوز کرد.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش