jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۷۵۹۶۵   ۲۴ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۳:۳۲

واکسن کرونا در بیم و امید است اما احتمال برای به بازار عرضه شدن آن خیلی بیشتر از شکست های بزرگ و احتمالی آن است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل ، در حالی که برخی از شرکت های داروسازی مطرح و کشورهای دیگر به پیشرفت های شگرفی در زمینه ساخت واکسن رسیده اند تعدادی از کشورها اقدام به سفارش واکسن و پیش خرید آن کرده اند. تاکنون تمام کشورهایی که اقدام به این کار کرده اند واکسن مورد نظر خود را فقط از دانشگاه آکسفورد پیش خرید نموده اند.

بریتانیا: این کشور میزبان ساخت و تحقیقات جامع در رابطه با ساختن واکسن کرونا است. واکسنی که از سوی دانشگاه آکسفورد ساخته شده از سوی کمپانی آسترازنیکا تهیه شده و در کمبریج قرار دارد. در صورت پشت سر گذاشتن آزمایشات نهایی این واکسن به صورت موفقیت آمیز، 100 میلیون دوز از این واکسن تهیه خواهد شد. قیمت آن هنوز به طور کامل مشخص نیست.

 

آمریکا: دولت ایالات متحده 100 میلیون دوز واكسن را سفارش داده و 1.2 میلیارد دلار (910 میلیون پوند) به تحقیق و توسعه واکسن كمك كرده است.

 

اتحادیه اروپا (EU): کمیسیون اروپا توافق کرده است که در صورت کارآزمایی های بالینی موفقیت آمیز این واکسن ، 300 میلیون دوز واکسن را خریداری کند و گزینه خرید 100 میلیون دیگر را به عنوان مرحله بعدی در نظر گرفته است. این معامله از طرف کشورهای اتحادیه اروپا انجام شده است. میزان هزینه شده مشخص نیست.

 

 

استرالیا: دولت تأیید کرده است که دوزهای کافی واکسن را سفارش داده است تا بتواند به کل جمعیت تزریق کند. مشخص نیست چند دوز سفارش داده است. انگلیس - با 66 میلیون نفر جمعیت اما سفارش 100 میلیون نفر - بیش از نیاز خود سفارش داد.

 

چین: یک شرکت در چین بر سر توافق با آسترازینیکا برای ساخت حداقل 100 میلیون دوز واکسن توافق کرده است. محصولات بیولوژیکی شنژن کانگتای ، مستقر در شهر شنژن ، تا پایان سال 2021 ظرفیت را به 200 میلیون در سال افزایش می دهد.

 

روسیه: یک شرکت روسی آر-فارم  نیز معامله ای برای تولید و توزیع واکسن دارد ، اما مشخص نیست که چه تعداد از این واکسن را تولید می کند یا به آسترازینیکا پرداخت می کند.

 

برزیل: مقامات برزیلی 360 میلیون دلار (274 میلیون پوند) برای حداقل 100 میلیون دوز واکسن اختصاص داده اند. در حال حاضر برزیل با بیش از 3.6 میلیون مورد رسمی و 114000 مرگ در یکی از بدترین بحران های کرونا در جهان قرار دارد.

 

 

اما به شرکت های بزرگ داروسازی جهان می رسیم. هر یک از این شرکت ها چه تعداد از واکسن کرونا را تهیه خواهند کرد؟

 

1-شرکت گلکسو اسمیت کلین و سانوفی پاستور: 60 میلیون دوز

2-شرکت آسترازینیکا: 100 میلیون دوز

3-شرکت بیوتک/فایزر: 30 میلیون دوز

4-شرکت والنوا: 60 میلیون دوز

5-شرکت جانسون: 30 میلیون دوز

6-شرکت نواواکس: 60 میلیون دوز

7-شرکت امپریال کالج لندن: نامشخص

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

مدتی است بحث‌هایی درباره واکسینه شدن اجباری ‌‌و اعمال برخی محدودیت‌ها برای افرادی که واکسن تزریق نمی‌کنند مطرح می‌شود؛ موضوعی که می‌توان از جنبه‌های متفاوتی به آن نگاه کرد.‌

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها