Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۷۵۶۴۳ ۱۹ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۰:۲۵

خبرهای خوبی از معتبرترین واکسن کرونایی که تا امروز درباره ساخت آن قطعی به نظر می رسید به گوش نمی رسد.

به گزارش جام جم آنلاین ، آزمایشات مرحله آخر واکسن کرونا تولید شده توسط شرکت داروسازی آستارازینیکا و دانشگاه آکسفورد به دلیل یک خطا متوقف شده است. این واکسن را دانشگاه آکسفورد ساخته و شرکت عظیم داروسازی قرار بوده آن را تولید کند. یک "رویداد نامطلوب جدی" در آزمایش انسانی و مرحله آخر این واکسن گزارش شده است. مشخص نیست که چه اتفاقی برای افراد داوطلب افتاده است ، اما یک رویداد نامطلوب اگر به بستری شدن در بیمارستان ، تهدید کننده زندگی یا کشنده باشد  "جدی" تلقی می شود و فرآیند ساخت واکسن متوقف خواهد شد.

همچنین استات نیوز گزارش داد یک فرد داوطلب دریافت واکسن پس از ترزیق به شدت واکنش های بدنی نشان داده که انتظار می رود فرد بهبود یابد اما اطلاعات بیشتری در مورد هویت وی در دست نیست. با این فرآیند به نظر نمی رسد آزمایشات انسانی و مرحله آخر آکسفورد انجام شود اما باز هم مشخص نیست که سران آکسفورد و آسترازینیکا خواهان ادامه آزمایش هستند یا خیر.

سازمان جهانی بهداشت امید خود را بر روی آکسفورد و واکسن آن گذشته بود. واکسن آکسفورد معتبرترین واکسنی به شمار می رفت که در جهان ساخته شده است و اکنون با توجه به این اتفاقات نگرانی عمومی در جهان با توجه به شیوع بیشتر کرونا به وجود آمده است.


بیشتر بخوانید: آخرین یافته‌ها درباره عمر ویروس کرونا بر روی سطوح (+جدول)


 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

وقت‌کشی به نفع کرونا

وقت‌کشی به نفع کرونا

دیروز رئیس‌جمهور از احتمال بازگشت برخی محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا در بعضی از استان‌ها خبر داد و به نظر می‌رسد بعد از گذشت حدود سه هفته از آغاز موج سوم همه‌گیری کرونا در ایران، دولت بالاخره به فکر اجرای تدابیری سختگیرانه برای کنترل این موج افتاده است.

رقص کرونا مقابل چشمان بسته ناظران

رقص کرونا مقابل چشمان بسته ناظران

از دو هفته پیش که با افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در کشورمان مواجه شدیم، این انتظار وجود داشت رفته‌رفته رشد قابل‌توجهی را نیز در موارد مرگ‌ومیر ناشی از این بیماری مشاهده کنیم؛ اتفاقی که دیروز رخ داد و مجدد آمار جان‌باختگان ناشی از کرونا از مرز200 نفر در روز تجاوز کرد.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش