Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۷۴۸۷۲ ۱۰ شهريور ۱۳۹۹  |  ۰۹:۵۵

ویروس کرونا در سراسر جهان تقریبا 26 میلیون نفر را آلوده کرده است.

به گزارش جام جم آنلاین ، در حالی که پاندمیک کرونا در سراسر جهان ادامه دارد آخرین اخبار مربوط به این ویروس در رسانه های جهان را مرور می کنیم:

*نتایج یک تحقیق جامع نشان می دهد کشورهای انگلیس و آمریکا در میان تمامی کشورهای توسعه یافته و پیشرفته جهان بدترین عملکرد را در تقابل با پاندمیک کرونا داشته اند. در انگلیس و آمریکا به ترتیب مردم اعتقاد دارند دولت های متبوعشان 54 و 52 درصد در کنترل شرایط کرونا ناموفق عمل کرده اند و بسیار ناکارآمد بوده اند. 47 درصد از مردم اسپانیا همین عقیده را درباره دولت دارند و این آمار برای مردم   ژاپن و فرانسه به ترتیب 43 و 41 درصد است.

*بریتانیا اعلام آمادگی برای واکسیناسیون سراسری کرده است. بر اساس گزارش های اعلام شده کلیه کادر درمانی کرونا و بعد از آن داروسازها، ماماها و دامپزشکان در خط اول کسانی هستند که واکسن کرونا را دریافت می کنند. روزانه 2 هزار و 200 نفر در این کشور مبتلا به کرونا تشخیص داده می شوند.

*یک میلیون و 850 هزار بیمار در بریتانیا به دلیل پاندمیک کرونا نتوانسته اند عمل های جراحی مربوط به بیماری خود را انجام بدهند و در صف جراحی هستند که به بحرانی عمیق در این کشور تبدیل شده است.

*تحقیقات فراوان همچنان حاکی از قدرت بی مثال ماسک در برابر کرونا است. یافته های محققان نشان می دهد که ماسک های کتانی که از در خانه ساخته می شود 99 درصد و ماسک های جراحی تا 100 از انتشار قطرات آلوده به ویروس فرد مبتلا به محیط جلوگیری می کند.

*پاسخ به این سوال بسیار جذاب به نظر می رسد: آیا کسی که سرما می خورد در برابر کرونا محافظت می شود؟ قرار است بودجه ای معادل 8 میلیون و 400 هزار پوند به این موضوع اختصاص یابد تا مشخص شود که آیا ابتلا به سرماخوردگی ضریب ابتلای فرد به کرونا را پایین می آورد یا نه. این آزمایش و تحقیق قرار است در 17 انستیتو انجام شود.

*یک داروی مخصوص به گربه ها در مبارزه با کرونا موثر تشخیص داده شده است. این دارو GC376 نام دارد و برای یک بیماری مخصوص در گربه ها به نام پریتونیت عفونی ساخته شده. پریتونیت عفونی بیماری کشنده ای در گربه هاست که عفونت از روده شروع می شود و به مغز می رسد و در نهایت باعث مرگ گربه خواهد شد. حالا این دارو به عنوان یکی از ده ها داروی موثر در برابر کرونا تشخیص داده شده و دانشمندان در حال بررسی بر روی صحت این فرضیه هستند.

*خطر ابتلا به کرونا در پی استفاده از دستشویی های موجود در هواپیما وجود دارد و به مسافران توصیه می شود تا جایی که امکان دارد حین سفرهای هوایی از دستشویی های داخل هواپیما استفاده نکنند.

*همچنان بر روی اهمیت استفاده از داروهای مخصوص فشار برای بهبود حال بیماران بدحال کرونایی تاکید می شود.

*دانشمندان همچنان هشدار میدهند که واکسن کرونا بر روی افراد چاق تاثیر چندانی نخواهد داشت چرا که سیستم ایمنی بدن آنها ضعیف است.

*واکسن ساخته شده از سوی شرکت مدرنای آمریکا بر روی بدن دو بیمار سالمند کاملا موثر بوده و مجددا موجی از شادی را در بین محققان این شرکت رقم زده است.

*محققان و دانشمندان علوم پزشکی در نیویورک بر این عقیده هستند که زنان نسبت به مردان در مقابل ویروس کرونا قوی ترند. بر اساس این تحقیق سیستم ایمنی بدن زنان و مردان پاسخ متفاوتی نسبت به ویروس کرونا دارد. مردان نسبت به زنان در ابتدای عفونت پروتئین های ضد التهابی به نام سیتوکین زیاد دارند   که می تواند منجر به شوک های مرگبار سیتوکین شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

وقت‌کشی به نفع کرونا

وقت‌کشی به نفع کرونا

دیروز رئیس‌جمهور از احتمال بازگشت برخی محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا در بعضی از استان‌ها خبر داد و به نظر می‌رسد بعد از گذشت حدود سه هفته از آغاز موج سوم همه‌گیری کرونا در ایران، دولت بالاخره به فکر اجرای تدابیری سختگیرانه برای کنترل این موج افتاده است.

رقص کرونا مقابل چشمان بسته ناظران

رقص کرونا مقابل چشمان بسته ناظران

از دو هفته پیش که با افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در کشورمان مواجه شدیم، این انتظار وجود داشت رفته‌رفته رشد قابل‌توجهی را نیز در موارد مرگ‌ومیر ناشی از این بیماری مشاهده کنیم؛ اتفاقی که دیروز رخ داد و مجدد آمار جان‌باختگان ناشی از کرونا از مرز200 نفر در روز تجاوز کرد.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش