jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۷۴۷۵۱   ۰۸ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۰:۵۲

طبق جدیدترین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، در 24 ساعت گذشته با مرگ هزار و ۱۱۶ مورد جدید، مجموع قربانیان ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا به مرز 182 هزار نفر رسید.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، طبق جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ هزار و ۱۱۶ مورد جدید، مجموع قربانیان ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا به ۱۸۱ هزار و ۷۸۹ نفر افزایش یافت.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در بازه زمانی ۲۴ ساعت گذشته، با ابتلای دستکم ۴۵ هزار و ۹۶۶ مورد جدید به ویروس کرونا، مجموع مبتلایان به ویروس «کووید-۱۹» در ایالات متحده آمریکا به پنج میلیون و ۹۱۳ هزار و ۹۱۳ نفر رسید.

با اینحال، پایگاه اطلاع رسانی ورلدومیترز، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا را ۶ میلیون و ۹۶ هزار و ۲۳۵ نفر و مجموع قربانیان این ویروس در این کشور را ۱۸۵ هزار و ۹۰۱ نفر گزارش کرده است.

طبق آمار این پایگاه، ایالت کالیفرنیا با ۶۹۸ هزار و ۱۸۶ مورد ابتلا و ۱۲ هزار و ۸۳۶ مورد فوتی همچنان کانون بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده آمریکا محسوب می‌شود و نیویورک که زمانی کانون بیماری همه‌گیر کرونا در آمریکا بود بعد از تگزاس و فلوریدا با ۴۶۳ هزار و ۹۱۵ مورد ابتلا در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹قرار دارد.

با اینحال، ایالت نیویورک با 33 هزار و پنج مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد مرگ و میر مرتبط با کروناویروس را به خود اختصاص داده است.

طبق آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز، تاکنون ۲۴ میلیون و ۶۴۹ هزار و ۴۳۱ نفر از مردم سراسر جهان به ویروس کرونا آلوده شده‌اند و از آن میان ۸۳۵ هزار و ۷۹۳ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و ۱۶ میلیون و ۱۲۱ هزار و ۲۳۶ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان در صدر کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کروناویروس و قربانیان این ویروس قرار دارد و پس از آن برزیل با سه میلیون و ۸۰۴ هزار و ۸۰۳ مورد ابتلا و ۱۱۹ هزار و ۵۰۴ مورد فوتی و هند با سه میلیون و ۳۸۷ هزار و ۵۰۰ مورد ابتلا و ۶۱ هزار و ۵۲۹ مورد فوتی، در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا قرار دارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها