Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۷۴۷۵۱ ۰۸ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۰:۵۲

طبق جدیدترین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، در 24 ساعت گذشته با مرگ هزار و ۱۱۶ مورد جدید، مجموع قربانیان ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا به مرز 182 هزار نفر رسید.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، طبق جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ هزار و ۱۱۶ مورد جدید، مجموع قربانیان ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا به ۱۸۱ هزار و ۷۸۹ نفر افزایش یافت.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در بازه زمانی ۲۴ ساعت گذشته، با ابتلای دستکم ۴۵ هزار و ۹۶۶ مورد جدید به ویروس کرونا، مجموع مبتلایان به ویروس «کووید-۱۹» در ایالات متحده آمریکا به پنج میلیون و ۹۱۳ هزار و ۹۱۳ نفر رسید.

با اینحال، پایگاه اطلاع رسانی ورلدومیترز، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا را ۶ میلیون و ۹۶ هزار و ۲۳۵ نفر و مجموع قربانیان این ویروس در این کشور را ۱۸۵ هزار و ۹۰۱ نفر گزارش کرده است.

طبق آمار این پایگاه، ایالت کالیفرنیا با ۶۹۸ هزار و ۱۸۶ مورد ابتلا و ۱۲ هزار و ۸۳۶ مورد فوتی همچنان کانون بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده آمریکا محسوب می‌شود و نیویورک که زمانی کانون بیماری همه‌گیر کرونا در آمریکا بود بعد از تگزاس و فلوریدا با ۴۶۳ هزار و ۹۱۵ مورد ابتلا در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹قرار دارد.

با اینحال، ایالت نیویورک با 33 هزار و پنج مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد مرگ و میر مرتبط با کروناویروس را به خود اختصاص داده است.

طبق آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز، تاکنون ۲۴ میلیون و ۶۴۹ هزار و ۴۳۱ نفر از مردم سراسر جهان به ویروس کرونا آلوده شده‌اند و از آن میان ۸۳۵ هزار و ۷۹۳ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و ۱۶ میلیون و ۱۲۱ هزار و ۲۳۶ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان در صدر کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کروناویروس و قربانیان این ویروس قرار دارد و پس از آن برزیل با سه میلیون و ۸۰۴ هزار و ۸۰۳ مورد ابتلا و ۱۱۹ هزار و ۵۰۴ مورد فوتی و هند با سه میلیون و ۳۸۷ هزار و ۵۰۰ مورد ابتلا و ۶۱ هزار و ۵۲۹ مورد فوتی، در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا قرار دارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر