Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۷۴۶۲۵ ۰۵ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۶:۱۳

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران از دستگیری اعضای باند جعل و کلاهبرداری که اسناد تجاری مانند چک را سرقت و با جعل این اسناد خرید می کردند، خبر داد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ سیدعلی شریفی اظهارکرد: ۲۶ فروردین ماه پرونده ای از سوی بازپرسی دادسرای ناحیه ۷ تهران با موضوع کلاهبرداری برای رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی ارجاع داده شد.

وی افزود : محتویات پرونده حاکی از آن بود، شاکی ۲۶ فروردین ماه آگهی فروش یک دستگاه لپ تاپ به مبلغ ۳۵ میلیون تومان را در فضای مجازی درج می کند و فردی به نام «امیر»برای خرید مراجعه و در عوض یک فقره چک بانکی مربوط به شرکت تولیدی را به شاکی ارائه و بیان می کند که مدیر عامل آن شرکت است. شاکی پس از ارائه چک به بانک متوجه می شود چک سرقتی و سارق مهر و دسته چک شرکت تولیدی را سرقت کرده است .

شریفی با اشاره به اینکه پرونده به دایره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پایگاه یکم پلیس آگاهی ارجاع شد، گفت: تحقیقات تخصصی پلیس آغاز و در نهایت ۲۷ مرداد ماه کلاهبردار شناسایی شد و کارآگاهان موفق شدند مخفیگاه وی در شهرک اکباتان را شناسایی و با هماهنگی های قضائی متهم را در یک عملیات پلیسی دستگیر کنند.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران توضیح داد: امیر پس از انتقال به پلیس آگاهی به جرایم متعددی با همین شیوه و خرید اجناس مختلف از مالباختگان اقرار و اظهار کرد که چک های مسروقه را از فردی به نام داود خریده است و توانسته با این روش مبلغ ۳ میلیارد ریال به دست بیاورد. در گام بعدی کارآگاهان موفق به دستگیری داود شدند و هنگام دستگیری وی تعداد زیادی چک های سرقتی کشف و متهم به همراه چک های کشف شده به پایگاه یکم منتقل شد.

وی افزود: داود با قبول بزه فروش اوراق و اسناد تجاری مسروقه به کارآگاهان گفت که دسته چک ها را از فردی به نام «بهرام» که پاتوقش در بازار تهران است، خریده است. در ادامه کارآگاهان در همان روز به سرعت روانه بازار تهران شدند و بهرام را دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه وی تعداد زیادی چک سرقتی و دو عدد تراول ۵۰ هزار تومانی جعلی کشف کردند.

شریفی در ادامه با اشاره به اینکه بهرام نیز به جرم ارتکابی اعتراف و اظهارکرد که اجناس الکترونیک برای جعل را از فردی به نام قاسم مالک مغازه ای در خیابان ولی عصرخریده است، گفت : در ادامه عملیات پلیسی قاسم نیز با هماهنگی قضائی دستگیر شد و به جرم خود اعتراف کرد.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به دستگیری تمامی اعضای باند متهمان پس از انجام تحقیقات به دادسرا اعزام شدند و با صدور قرار تامین مناسب از سوی مقام قضائی تحت نظر قرار گرفتند و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر