Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۲۷۴۵۴۷ ۰۴ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۸:۰۹

رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: پذیره‌نویسی صندوق دارا دوم، از فردا آغاز و تا چهارشنبه دو هفته آینده، ادامه خواهد داشت.

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، علیرضا صالح، رییس سازمان خصوصی سازی در خصوص عرضه صندوق ETF، دارا دوم اظهار داشت: طبق اعلام دولت قرار است، روز چهارشنبه (پنجم شهریور) عرضه صندوق‌ پالایشی یکم با نماد پالایش شامل سهام‌ «پالایشگاهای تهران، بندر عباس، تبریز و اصفهان»، عرضه شود.

وی افزود: مردم می‌توانند از فردا صبح تا چهارشنبه دو هفته آینده، از طریق درگاه‌های بانک‌ها یا کارگزاری‌ها اقدام به پذیره نویسی این صندوق کنند؛ ضمن اینکه برای خرید سهام صندوق پالایشی دارا دوم محدودیت سنی وجود ندارد و افراد با حداقل اطلاعات هویتی می‌توانند پذیره نویسی را انجام دهند.

رئیس سازمان خصوصی سازی تصریح کرد: هدف دولت این است که سرمایه‌های خرد مردم وارد بازار شود و به سمت تولید حرکت کند؛ البته این صندوق‌ها قرار است با ۲۰ درصد تخفیف و براساس قیمت پایانی امروز نماد ۴ شرکت پالایشی پذیره نویسی شود.

وی اظهار داشت: افرادی که کد بورسی دارند، می‌توانند از طریق کارگزاری‌ها اقدام به پذیره نویسی کنند و افرادی هم که کد بورسی ندارند، می‌توانند با استفاده از کارت ملی به بانک‌ها مراجعه کنند.

رییس سازمان خصوصی سازی بیان کرد: افرادی که صندوق دارا یکم را به ارزش دو میلیون تومان خریداری کردند، این فرصت را دارند که صندوق دارا دوم را تا سقف پنج میلیون تومان پذیره‌نویسی کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر