jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۱۲۷۴۴۷۲   ۰۴ شهريور ۱۳۹۹  |  ۰۸:۱۹

تنش‌ها میان ایالات متحده آمریکا و چین بالا گرفته و وابستگی توسعه‌دهندگان چینی به منابع آمریکایی می‌تواند دردسرساز شود. چین برای جلوگیری از هرگونه مشکل می‌خواهد از پلتفرم داخلی به عنوان جایگزین گیت‌هاب مایکروسافت استفاده کند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیجیاتو، وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین اخیرا پروژه پلتفرم میزبانی متن باز را با همکاری بخش خصوصی راه‌اندازی کرده که هدف آن، انتقال اکوسیستم متن باز داخلی به کشور است. یک کنسرسیوم متشکل از ۱۰ واحد موسسه فناوری چین و دانشگاه «علم و فناوری جنوب غربی» این قرارداد را برنده شده است.

این کنسرسیوم قصد دارد از «Code Cloud Gitee» برای ساخت یک پلتفرم ملی میزبانی متن باز برای کشور چین استفاده کند. در حال حاضر Code Cloud Gitee به بیش از ۵ میلیون توسعه‌دهنده و ۱۰۰ هزار کمپانی سرویس می‌دهد و میزبان بیش از ۱۰ میلیون پروژه متن باز است که آن را تبدیل به دومین پلتفرم بزرگ میزبانی کد در جهان می‌کند.

گیت‌هاب
بنیانگذار Gitee، «هونگ شو» اعلام کرده که Code Cloud Gitee حاصل ۷ سال کار و تلاش است و خود را به عنوان جایگزین گیت‌هاب درنظر نمی‌گیرد. به اعتقاد Gitee، چین تنها با توسعه متن باز می‌تواند سطح خود در دنیای فناوری اطلاعات را بهبود دهد و به جایگاه بهتری در این صنعت دست پیدا کند. هونگ شو گفته:

«بعد از سال‌ها کار بی‌وقفه، به رسمیت شناخته شدیم و به همین علت تمام کارکنان شرکت هیجان زده هستند. ما عمیقا از ماموریت بزرگ خود اطلاع داریم و موظفیم با شجاعت بیشتری به پیش برویم.»

در ماه‌های گذشته تنش‌ها میان دولت واشنگتن و پکن افزایش پیدا کرده و هواوی بزرگترین بازنده آن محسوب می‌شود. این غول فناوری چینی از سوی دولت ترامپ تحریم شده و نمی‌تواند چیپ‌های موردنیاز خود را تامین کند و اخیرا نیز مجوز موقت آن منقضی شده است. علاوه بر هواوی، آمریکا به بایت دنس نیز برای فروش تیک تاک در این کشور نیز فشار وارد می‌کند که البته این پلتفرم اشتراک ویدیو می‌خواهد فرمان ترامپ را به چالش بکشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها