سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به فشار آمریکا بر شورای امنیت برای فعال سازی مکانیسم ماشه اظهار کرد: چین با هرگونه فشار و تحریم علیه ایران مخالف است و گفت و گو و مذاکره را تنها راه حل مساله هسته ای ایران می دانیم.
کد خبر: ۱۲۷۴۴۳۲

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، «جائو لی جیان» روز دوشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران در پکن ضمن مخالفت با هرگونه «فشار و تحریم بر ایران» در موضوع برجام افزود: همانگونه که «وانگ یی» وزیر خارجه چین هم در هاینان یادآوری کرد، آمریکا با خروج از برجام حق درخواست از شورای امنیت برای فعال سازی مکانیسم ماشه را ندارد.

وی با اشاره به اینکه فشار آمریکا بر شورای امنیت، این شورا را با بحران مواجه می کند افزود: رد قاطعانه پیش نویس تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در شورای امنیت، نشان داد که یکجانبه گرایی مورد حمایت قرار نمی گیرد.

سفر وانگ یی به اروپا

وی در ادامه به سفر وانگ یی وزیر خارجه چین به اروپا از جمله کشورهای ایتالیا، آلمان و فرانسه اشاره کرد و گفت: این سفر، نخستین سفر وانگ یی بعد از کرونا است.

جائو به اهداف سفر اشاره کرد و گفت: توسعه روابط، تقویت همکاری ها، مبارزه با کرونا و یکجانبه گرایی و همکاری در زمینه اقتصاد دیجیتال از جمله اهداف این سفر ۶ روزه است.

او همچنین از سفر وزیر خارجه مجارستان به چین خبر داد و گفت که در این سفر روابط دو جانبه در حوزه های مختلف مورد بررسی قرار می گیرد.

چین از شرکت های فناوریش حمایت می کند

سخنگوی وزارت خارجه چین به محدودیت های آمریکا برای شرکت های چینی اشاره کرد و گفت: ترامپ به بهانه امنیت ملی به دنبال تضعیف شرکت های چینی است.

او با یاداوری اینکه چین از شرکت هایش حمایت می کند گفت: آمریکا باید شرایط رقابت شرکت های چینی در آمریکا را فراهم کند.


بیشتر بخوانید: وزیر بهداشت خواستار فراخوان جهانی برای پایان تحریم آمریکا شد


 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها