Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۷۴۱۵۳ ۳۱ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۴:۲۳

تلویزیون دولتی ژاپن مدعی شد که «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی قصد دارد برای اولین بار به ایران سفر کند.

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، «ان.اچ.کی» روز جمعه به نقل از منابع دیپلماتیک افزود که مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی امیدوار است اوایل هفته آینده با هدف گفت و گو و مذاکره با مقامات ارشد ایران، به تهران سفر کند.

گزارش می افزاید انتظار می رود که وی در این سفر، خواستار دسترسی کارشناسان این سازمان به دو سایت هسته ای اعلام نشده ایران شود.

تلویزیون ژاپن افزوده است: سازمان ملل متحد قطعنامه ای را در ماه ژوئن /تیر/ به تصویب رساند و از ایران خواست که به بازرسان اجازه دسترسی به این دو سایت را بدهد این قطعنامه توسط انگلیس، فرانسه و آلمان پیشنهاد شده بود.

در این گزارش آمده است: ایالات متحده آمریکا خواستار فشار آوردن به ایران است مایک پمپئو وزیر امور خارجه این کشور اوایل ماه جاری میلادی با گروسی دیدار کرد تا در مورد پاسخگویی ایران به درخواست آژانس انرژی هسته ای گفت و گو کند.

آژانس بین المللی انرژی اتمی تصمیم دارد گزارش اولیه خود درباره برنامه هسته ای ایران را اوایل ماه سپتامبر /شهریور/ پیش از برگزاری نشست سران، منتشر کند پیش بینی می شود موضوع هسته ای ایران محور اصلی این نشست باشد.

«ان.اچ.کی» می گوید: سفر برنامه ریزی شده گروسی به ایران به دنبال دیدار کارشناسان ارشد سازمان بین المللی انرژی اتمی از ایران در اواسط ماه جاری میلادی است.

در پایان این گزارش آمده است: همچنین انتظار می رود گروسی با مقامات ایران در مورد تاسیسات هسته ای نطنز در مرکز ایران، جایی که ماه گذشته در آن آتش سوزی رخ داد، صحبت کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر