عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: برخی از جاماندگان به دلیل اینکه تحت پوشش هیچ مرکزی قرار ندارند قابل شناسایی نیستند، بنابراین مقرر شد با شناسایی و تایید کمیته امداد به این افراد هم سهام عدالت تعلق بگیرد.
کد خبر: ۱۲۷۴۰۲۱
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، سید غنی نظری خانقاه در تشریح نشست دیروز کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: ایرادات شورای نگهبان نسبت به لایحه مالیات بر ارزش افزوده در این نشست تا ماده 53 مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد درباره یکسری موارد مورد اختلاف مجلس و شورای نگهبان جلسه‌ای مشترکی برای بررسی و رفع تشکیل شود.
 
عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه طرح ارائه سهام عدالت به جاماندگان هم در این نشست بررسی شد، افزود: بسیاری از افراد مشمول دهک‌های پایین جامعه پیش از این نتوانستند سهام عدالت را به دلایلی همچون اطلاع‌رسانی ناکافی و ... دریافت کنند؛ بنابراین سهام عدالت نباید تبدیل به سهام ناعدالتی شود.
 
غنی نظری تصریح کرد: پیش‌بینی ما این است که حدود 20 میلیون نفر جامانده از سهام عدالت هستند اما تنها 10 میلیون نفر از آنها که شامل 6 میلیون نفر کارگر ساختمانی، یک میلیون و 500 هزار نفر کمیته امدادی‌ها، 200 هزار نفر بهزیستی و ... می‌شوند، نتوانسته‌اند سهام عدالت را دریافت کنند که براساس سازو کار تعیین شده، به این افراد پرداخت خواهد شد.
 
عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد: برخی از این جاماندگان به دلیل اینکه تحت پوشش هیچ مرکزی قرار ندارند قابل شناسایی نیستند، بنابراین در کمیسیون اقتصادی مقرر شد با شناسایی و تایید کمیته امداد به این افراد هم سهام عدالت تعلق بگیرد. همچنین در بحث روستانشینان هم با توجه به کد ملی افراد این شناسایی‌ها انجام خواهد شد.
 
 وی اظهار کرد: دولت خیلی علاقمند به توسعه ارائه سهام عدالت به مردم نیست در صورتی که منابع لازم در اختیار دولت قرار دارد و هنوز شرکت‌هایی هستند که توسط دولت در این حوزه عرضه نشده‌اند.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۶ - ۲۹ مرداد ۱۳۹۹
۰
۰
سلام
به کارگران تامین اجتماعی که حداقل سابقه کاری 5 ساله نیز دارن سهام عدالت _ناعدالت_ تعلق می گیره؟!

نیازمندی ها